Inginer urmarire productie

S.C.TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Urmărirea desfasurarii procesului de producţie in strânsă corelatie cu planul de aprovizionare cu scopul de a satisface planul de desfacere şi asigurarea realizarii unui flux corect dimensionat şi controlat de fabricaţie;
Urmǎreşte zilnic pe teren realizarea comenzilor interne prevǎzute în Programul de Producţie, la termenele prevǎzute în program (si prin vizualizarea în SAP a starii de progres a acestora);
Verifica elementele care pot conditiona realizarea comenzilor de productie;
Urmareste si participa la actiunile intreprinse pentru a asigura finalizarea comenzilor ce stau la baza tuturor angajamentelor contractuale.

CERINTE

Studii tehnice superioare;
Cunostinte SAP constituie un avantaj;
Engleza – avansat;
Abilitati de organizare, planificare si comunicare;
Rigurozitate si atentie la detalii;
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;
Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Asigurare medicala – clinica privata;
Tichete de vacanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.