Inginer TESTARE

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Directorului Tehnic
Locatie: Sos Portului nr 1, Giurgiu

Responsabilitati:

1. Testarea aplicatiilor Software ale echipamentelor automate pentru controlul turbinelor cu gaz - SPEEDTRONIC Mark V/VI.
2. Configurarea statiilor operator HMI si configurarea retelei de comunicatie intre HMI si MKVI, GCP, etc.
3. Dezvoltarea aplicatiei software pentru Speedtronic MKVI - echipament pentru controlul turbinelor cu gaz GE.
4. Elaborarea de specificatii tehnice ( Control Design Standard & Test Sheet Specification ).
5. Testul inteconexiunilor la Mark V si Mark VI.

CERINTE

- Studii superioare tehnice ( de preferinta electrotehnica, automatica ).
- Experienta practica in activitatea de testare software si a echipamentelor electrice de joasa/medie tensiune.
- Cunoasterea unui instrument specializat de testare a produselor software ( HMI Control Software ).
- Limba engleza - nivel avansat.

Se cere: maturitate, implicare, sustinerea si dezvoltarea echipei din subordine, acuratete, inteligenta tehnica, rezistenta la rutina, adaptabilitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial in functie de experienta si aptitudinile dovedite!

Numai persoanele selectate vor fi contactate!

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale