INGINER TEHNOLOG

SC AEROTEH SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-intocmeste programe comanda numerica pentru repere fabricate in cadrul companiei
- elaboreaza tehnologii si proiecteaza noi ansambluri, subansambluri si repere in domeniu:
- elaboreaza documentatie de omologare produse noi conform procedurilor interne;
- urmareste evolutia in timp a temelor, modifica si tine la zi documentatia de produs;
- transmite documentatia intocmita spre difuzare si arhivare
- sa aiba cunostinte minime necesare despre tratamente termice si tratamente de suprafata ale materialelor;
- sa aiba cunostinte despre parametri de lucru pentru a stabili: utilajul pe care se executa piesa, regimurile de aschiere, sculele, dispozitivele si verificatoarele necesare executiei;
- sa aiba cunostinte tehnice despre proiectarea, executia si utilizarea SDV-urilor;
-sa elaboreze tehnologii de executie piese primare si montaj;
- sa intocmeasca un ciclu tehnologic de fabricatie;
- sa intocmeasca fise tehnologice prelucrari mecanice(plan de operatii);

CERINTE

Facultatea de Inginerie si Managementul Sistemelor Tehnologice/ Facultatea de Inginerie Mecanica/Facultatea TCM
Cunoastere limbi straine: engleza/franceza/germana
Competente informatice: Excel, Autocad , Solid Works

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa

AEROTEH SA este un important producator de echipamente hidraulice si pneumatice din Romania pentru industria de aviatie si unul din producatorii de echipamente hidraulice si pneumatice, cu grad inalt de complexitate si utilizari in domenii industriale de varf.