Inginer tehnolog prelucrari mecanice

TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigura elaborarea, modificarea, actualizarea si verificarea documentaţiei tehnologice, necesară în fabricaţia produselor din planul / programul de producţie;
-Elaborează ciclul tehnologic conform prevederilor procedurii;
-Realizează proiectele de detaliu, ale operaţiilor din ciclu, în specialitatea prelucrare mecanică conform prevederilor procedurii generale;
-Colaborează cu inginerul tehnolog CN în definirea operaţiilor de prelucrare mecanică realizate pe maşini cu CN;
-Realizează documentele tehnologice de prelucrări mecanice necesare dosarului FAI.

CERINTE

Absolvent Facultatea Ingineria si Managementul Sistemelor Tehnologice – TCM;
Cunostinte SAP constituie un avantaj;
Engleza – avansat;
Abilitati de organizare, planificare si comunicare;
Rigurozitate si atentie la detalii;
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;
Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Asigurare medicala – clinica privata;
Tichete de vacanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.