INGINER TEHNOLOG IN INDUSTRIA ALIMENTARA

SC AVICOLA BUCURESTI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea si organizarea procesului de productie in vederea realizarii planului de productie stabilit si a obiectivelor calitatii;
- respectarea bugetului alocat, cresterea productivitatii, reducerea pierderilor de materii prime si materiale, imbunatatirea continua a activitatii;
- supraveghează respectarea calitatii pe intreg procesul tehnologic si propune masuri de imbunătătire a calitatii ori de cate ori este necesar;
- stabileste necesarul zilnic de materii prime , materiale si urmareste aprovizionarea sectiei cu acestea;
- verifica zilnic intocmirea documentelor de evidenta primară si centralizarea acstora in raportul de productie;
- intocmeste si afiseaza procedurile şi instructiunile de fabricatie pentru produsul ou lichid şi raspunde de actualizarea lor in conformitate cu modificarea parametrilor de calitate a materiei prime;
-urmareste zilnic consumul de materii prime si incadrarea in consumul specific normat;
- stabileste, conform structurii organizatorice, sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post.

CERINTE

- Licentiat inginer tehnolog in industria alimentara;
- Minimum 3 ani experientă in industria alimentară, in productie, linii tehnologice, departament calitate;
- Persoana entuziastă/experimentată, capabilă să conducă o echipă si sa supervizeze fluxul tehnologic de productie ouă lichide, foarte bune cunostinte ale standardelor ISO, HACCP;
- Abilitati operare PC;
- Limba engleza nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Bonuri de masa
- Decontare transport

Fabrica de procesare ouă lichide este complet automatizată, cu utilaje de ultimă generatie, capabilă să respecte toate normele de igienă si control, impuse si recomandate de uniunea europeană.