Inginer/Tehnician sisteme de securitate

Absolut Consulting Partners

Job expirat

RESPONSABILITATI

* realizarea lucrarilor de punere in functiune, intretinere si service a sistemelor
de curenti slabi (supraveghere video CCTV, interfonie, sisteme de alarma, control
acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de
securitate);
* deplasarea la sediul clientului, pentru interventii service, in urma solicitarii
acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;
* solicita suport tehnic producatorilor de echipamente atunci cand sunt probleme ce
nu se pot rezolva cu ajutorul cunostintelor dobandite pana la acel moment(presupune
discutii in limba engleza cu operatori de la call center-ul producatorilor);
* instruirea clientilor;
* intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna
gestionare si remediere a defectiunii (fisa de interventie/fisa de intrare in
service/proces verbal de predare primire);
* gestionarea interventiilor in functie de gradul de prioritate, stabilit de
managerul direct, astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua
respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor

CERINTE

* absolvent studii medii/superioare cu profil tehnic;
* experienta de cel putin 2 ani ca tehnician instalare / inginer punere in functiune
sisteme de securitate: supraveghere video (CCTV), interfonie, sisteme de alarma,
control acces si pontaj, sisteme de detectie incendiu, etc
* cunostinte de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata);
* cunostinte avansate PC, Windows si Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
* reprezinta un plus detinerea de cunostinte pentru sistem de operare LINUX
* limba engleza - criteriu eliminatoriu
* fara antecedente penale;
* tinuta morala deosebita;
* permis conducere cat.B de minim 1 an;
* seriozitate, punctualitate, spirit de echipa.
* reprezinta un avantaj detinerea unui atestat de absolvire a cursurilor de
perfectionare pentru ocupatia "Inginer/Tehnician sisteme de securitate" organizate
de ARTS sau similar;
* disponibilitate la deplasari si program prelungit cand este nevoie

BENEFICII OFERITE

* salariu motivant, in functie de nivelul de cunostinte, implicare, performanta si
rezultate;
* dezvoltare profesionala intr-un mediu tanar, competitiv;
* participare la traininguri de specialitate;
* bonuri de masa;
* se ofera telefon mobil, laptop si masina de serviciu.

Clientul nostru reprezinta un integrator de sisteme profesionale si solutii de securitate personalizate