INGINER (TEHNICIAN) AUTOMATIST

SICMA INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizeaza activitati de configurare si programare pentru echipamente de automatizari;
• Dezvolta proiecte de tip SCADA/HMI;
• Realizeaza sau coordoneaza echipe de punere in functiune echipamente sau linii de productie;
• Identifica si solutioneaza problemele aparute in functionarea echipamentelor de automatizari ale clientilor;
• Realizeaza si oferte tehnice si comerciale.

CERINTE

• Cunostinte de programare PLC (Siemens/Schneider/Omron, etc);
• Cunostinte de programare aplicatii HMI/SCADA (Siemens/Schneider/Wonderware, etc);
• Cunostinte de proiectare a sistemelor de automatizari si de realizare a ofertelor;
• Cunostintele de utilizare sau realizare a sistemelor de supervizare a proceselor de productie (sisteme M.E.S.) constituie un avantaj;
• Abilitati de comunicare si de coordonare a unei echipe;
• Abilitati de diagnosticare si rezolvare a problemelor in automatizari, capacitatea de a lua decizii;
• Cunostiinte de limba engleza;
• Constituie un avantaj cunostiintele de limba spaniola;
• Disponibilitate la deplasari in tara;
• Carnet de conducere cat.B.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a realiza stagii de pregatire la sediul nostru din Barcelona, Spania.
Posibilitatea de a lucra cu ultimele tehnologii in domeniul automatizarii si supervizarii proceselor de productie.

SICMA INTERNATIONAL SRL Bucuresti este filiala din Romania a SICMA 21 SL din Barcelona, firma de inginerie si informatica industriala din Spania.