Inginer suport tehnic (specialist tablouri electrice)

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru unul dintre clientii nostri, o companie multinationala, specialist mondial in sisteme de instalatii electrice, un Inginer suport tehnic ce va avea urmatoarele atributii:

- Sa efectueze analizele tehnice si ofertele corespunzator cu nevoile clientilor si ale echipei de vanzari (tablouri electrice)
- Sa propuna solutii tehnice pentru imbunatatirea ofertelor comerciale ale societatii
- Sa coordoneze ofertele tehnico-comerciale impreuna cu echipa de vanzari pentru a imbunatati implementarea lor
- Sa ofere asistenta tehnica echipei de vanzari, precum si clientilor, prin telefon sau la fata locului (inainte sau dupa vanzarea produselor)
- Actualizarea si mentinerea‚ ’bazei de date’’ a produselor (cataloage, documentatie tehnica, oferte)
- Responsabil pentru intocmirea proceselor verbale de neconformitate a produselor defecte

CERINTE

- Absolvent studii superioare tehnice: Inginerie electrica, Instalatii, Energetica
- Experienta anterioara de 2-3 ani intr-o pozitie de specialist tablouri electrice
- Cunoasterea produselor si echipamentelor pentru instalatii de curenti tari
- Cunostinte Autocad
- Cunoasterea limbii engleze

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.