Inginer suport tehnic cogenerare

Eneria SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeşte specificaţia tehnică la ofertă si contract pe baza informaţiilor tehnice primite de la departamentul comercial; specificaţiile tehnice detaliate ale produselor şi caietele de sarcini ale lucrărilor de montaj şi instalare necesare conform contractelor
Realizează şi transmite comenzile de grupuri electrogene gaz în Franţa, pe baza specificaţiei tehnice înmânate de către departamentul comercial
Organizează subcontractarea de servicii necesare realizării contractelor, urmăreşte furnizorii pâna la recepţia la sediul clientului şi propune plata acestora
Intocmește si se asigură de respectarea planningului lucrărilor până la recepția definitivă si aprobarea punctelor tehnice, controlând toate etapele intermediare

CERINTE

Studii superioare tehnice (de preferat absolvent al facultăți de energetică,sectia hidroenergetică/termoenergetică)
Experientă pe un post similar de minim 3 ani
Cunoştinţe operare PC (Word, Excel, programe de proiectare)
Cunoaşterea limbii engleze - nivel avansat
Permis de conducere - categoria B

PROFIL CANDIDAT

Abilităţi de comunicare si relaţionare; dinamism si disponibilitate de deplasare
Atitudine puternic pro-activă, orientare spre găsirea de soluţii
Capacitate de negociere şi de analiză; organizare proprie excelentă
Seriozitate si corectitudine profesională

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Cadru de lucru dinamic si profesionist
Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu.

DEALER AUTORIZAT DIN 1992 IN ROMANIA AL MOTOARELOR SI GRUPURILOR ELECTROGENE CATERPILLAR. COMPANIE CU CAPITAL INTEGRAL STRAIN.