Inginer storage senior

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Instaleaza, monitorizeaza, administreaza si exploateaza sistemele de stocare date.
Raspunde de definirea, dezvoltarea si realizarea proceselor de monitorizare si automatizare a sistemelor de stocare date.
Aceste activitati se desfasoara avand ca obiectiv asigurarea nivelului de calitate, disponibilitate si securitate stipulate in conventiile de exploatare (OLA) sau in conventiile de serviciu (SLA).

CERINTE

- Studii superioare de profil (absolvent studii tehnice de specialitate IT: Institutul Politehnic – Automatica si Calculatoare, Electronica; Facultatea de Matematica – Informatica, Cibernetica si Informatica)
- Cunostinte avansate de instalare, configurare si depanare sisteme de stocare date IBM DS8800, Storwize V7000 si Storwise V7000 Unified, SONAS
- Cunostinte avansate de instalare, configurare si depanare sisteme de backup si restore tip TSM (Tivoli Storage Manager)
- Cunostinte generale in sisteme Unix/ AIX, Windows, VMware si Citrix
- Cunostinte generale middleware si baze de date
- Cursuri de profil si certificari in domeniul sistemelor de stocare date IBM
- Cunostinte metodologice ITIL

Profil:

- Initiativa si proactivitate
- Abilitati de comunicare
- Adaptabilitate si disponibilitate ridicata de invatare
- Spirit de echipa, fiind capabil si de actiune independenta
- Precizie si responsabilitate in actiuni
- Organizare si planificare personala
- Orientare catre rezultate
- Orientare catre clienti
- Adaptabilitate si disponibilitate in situatii de urgenta
- Putere de munca, capacitate de lucru in conditii de stres
- Analiza si evaluarea informatiilor, capacitatea de a gasi solutii optime

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a incepe o cariera in domeniul bancar
Tip de contract: Contract pe perioada nederminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.