Inginer Specialist Vanzare - Aplicatii Electronice Industriale

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea companiei se desfasoara in Europa de S-E.
Persoana activa cu excelenta calificare pe zona tehnica electronica si cu abilitati excelente pe zona comerciala si solide cunostinte in afaceri.
Va servi si conduce cu succes activitatile tehnice si de vanzare pe zona alocata, in conformitate cu standardele si politica comerciale ale firmei. Va asigura buna desfasurare a activitatii administrative impreuna cu Managerul Regional, in cadrul biroului regional.

CERINTE

Studii superioare in domeniul electronicii,
Engleza nivel bun scris, vorbit;
Minimum 3-4 ani experienta in dezvoltare aplicatii electronice si experienta in vanzare produse electronice catre importanti jucatori din industrie,
Poseda cunostinte analitice in elaborarea rapoartelor, strategii in curs de dezvoltare si politici de implementare,
Abilitate in identificarea de noi oportunitati in piata si imbunatatire a procesului de implementare,
Puternice abilitati de comunicare interumane cu membrii echipei,
Inclinare spre un program flexibil si activitate de teren.
Responsabilitati:
Dezvolta baza de clienti prin identificarea de noi potentiali parteneri si prin cresterea pe piata a clientilor deja existenti,
Genereaza rapoartele de activitate pentru vanzari si rapoarte tehnice;
Analizeaza periodic eficienta activitatilor de vanzari si pozitia pe piata a firmei; propune masuri de imbunatatire a acesteia,
Monitorizeaza performanta bugetului asigurandu-se ca nivelul de cost intentionat este mentinut in conformitate cu obiectivele realizate ale firmei si cu satisfacerea clientilor,
Asigura comunicarea eficienta si mentine relatiile cu Biroul Central de la firma mama si cu celelalte sedii ale firmei.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, negociabil in functie de experienta in domeniu;
Masina de serviciu;
Telefon mobil, laptop.
Detalii: www.qlt.ro
cariera@qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.