Inginer sisteme de securitate

Alpha Corporation International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunoaste si aplica prevederile legilor si a specificatiilor tehnice in cadrul proiectelor repartizate;
- calculeaza sau apreciaza corect realizarea in timp a operatiunilor, fazelor si etapelor tehnologice ale proiectului;
- colaboreaza cu celelalte departamente pe parcursul derularii proiectelor, asigurand rezolvarea eventualelor neconcordante;
- acorda consultanta de specialitate beneficiarului la alegerea solutiei tehnice potrivite;
- participa la realizarea documentatiei necesare pentru obtinerea avizelor/autorizatiilor de specialitate necesare desfasurarii proiectelor;
- intocmeste specificatiile tehnice ale proiectelor in concordanta cu cerintele beneficiarului;
- intocmeste cantitatile de materiale pe baza masuratorilor analitice;
- propune solutii constructive si detalii de executie pentru rezolvarea neconformitatilor identificate in derularea proiectelor;
- verifica documentatiile tehnice si emite recomandari pentru imbunatatirea lor;
- aproba/ respinge varianta finala a documentatiilor tehnice;
- intocmeste propuneri tehnice si financiare pentru ofertarea de servicii sau lucrari.

CERINTE

- studii superioare de specialitate (tehnice);
- experienta de cel putin 3 ani in montaj si service al sistemelor de alarma, monitorizare video, incendiu, etc.
- certificat de inginer sisteme de securitate organizat de ARTS;
- fara cazier judiciar;
- cunostinte avansate de utilizare a programului AutoCad;
- foarte buna cunoastere a limbii engleze;
- capacitatea de a organiza activitatea de preventie si interventii precum si personalul din subordine pentru a realiza obiectivele propuse;
- aptitudini foarte bune de comunicare, coordonare si gestionare a planului de intretinere;
- abilitatea de a se acomoda si lucra in echipa;
- persoana deschisa, pozitiva “open mind”;
- bune abilitati de comunicare, persoana sociabila orientata catre rezultate;
- caracter puternic, capabil sa faca fata provocarilor pozitiei in special a lucrului cu oamenii;
- persoana caracterizata de optimism;
- este o persoana responsabila, corecta, muncitoare, principiala in relatiile cu colegii;
- disponibilitate la lucrul peste program si in weekenduri
- intelege importanta responsabilitatilor care ii sunt atribuite si le abordeaza ca atare, stie sa prioritizeze sarcinile in functie de importanta lor;
- carnet de conducere auto categoria B;
- abilitati de negociere.

BENEFICII OFERITE

Beneficii: telefon, laptop

Compania ofera solutii ideale pentru toate tipurile de sisteme de securitate, si, incepand cu anul 2010, se incadreaza si in sfera activitatilor de IT.