INGINER SERVICII TEHNICE ASIGURARE

SC RISK CONSULT&ENGINEERING ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea pe care urmeaza s-o presteze viitorul angajat este putin cunoscuta la noi, in engleza denumita risk engineer, si care cuprinde 2 activitati principale:
• evaluare de risc pt. societatile de asigurare/risk assesement care implica deplasari la obiectivele pe care societatile de asigurare le asigura (fabrici si uzine, mall-uri, cladiri de birouri etc.) si consta in inspectia de risc propriu-zisa la fata locului/risk survey si intocmirea unui raport cu cele constate Raportul inspectiei de risc/Survey Report
• evaluarea despagubirii cuvenite prin polita de asigurare in urma producerii unui eveniment asigurat (incendiu, alunecare de teren etc.)/loss settlement care, in mod similar, presupune o constatare la fata locului privind urmarile producerii evenimentului nedorit si intocmirea unui raport .

CERINTE

Firma noastra Risk Consult&Engineering care presteaza servicii tehnice pt. firmele de asigurari doreste sa angajeze un tanar avand urmatoarea pregatire si calitati:
• absolvent de facultate tehnica (spectru larg, dar cu unele exceptii)
• vorbitor de lb. engleza (lb. germana ar fi un bonus, dar nu este un must)
• posesor carnet conducere auto (categ. B)
• dispus sa faca deplasari prin tara, activitatea urmand sa fie cca. 30% timp in delegatii, restul in birou.

BENEFICII OFERITE

Angajarea si salarizarea:
• intai pe o perioada de training pe baza de contract de munca pe durata determinata
• apoi, in caz de succes, pe durata nedeterminata
• salariu negociabil cu posibilitati de crestere continue in functie de integrare si rezultate.

Companie cu domeniu de activitate-servicii tehnice pentru companii de asigurari