INGINER SERVICE SISTEME DE SECURITATE

Mira Telecom

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Realizarea lucrarilor de punere in functiune, intretinere si service a sistemelor de securitate;
* Deplasarea la sediul clientului pentru intretinerea si reparatia echipamentelor;
* Intocmirea proceselor-verbale de punere in functiune si reparatii;
* Intocmirea necesarului de piese pentru efectuarea reparatiilor si mentinerea relatiei cu furnizorii in vederea achizitionarii acestora;
* Instruirea clientului in ceea ce priveste utilizarea echipamentelor;
* Evidenta perioadelor de garantie si urmarirea contractelor de livrare a echipamentelor de securitate;
* Mentinerea legaturii cu reprezentatii clientilor in privinta activitatii de service a echipamentelor;
* Bune abilitati de comunicare si relationare, capacitatea de organizare si planificare, abilitati de a gestiona simultan mai multe evenimente deosebite, abilitate de a lucra in echipa, rezistenta la stres, responsabilitate, flexibilitate.

CERINTE

* Absolvent studii superioare cu profil tehnic: Inginerie electrica, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare, Instalatii;
* Experienta in domeniul sistemelor de securitate minim 2 ani: supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, control acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate (certificat ARTS constituie un avantaj);
* Cunostinte medii despre sisteme de operare, retele de calculatoare (certificari CCNA constitutie un avantaj), baze de date, protocoale de comunicatii seriale de date RS232 si RS485;
* Cunostinte bune PC - Word, Excel, Outlook, baze de date;
* Limba engleza (nivel mediu);
* Permis de conducere - categoria B, obligatoriu;
* Disponibilitate la deplasari interne (se asigura toate conditiile necesare deplasarilor si desfasurarii activitatii in cele mai bune conditii).

BENEFICII OFERITE

* Mediu de lucru profesionist;
* Posibilitatea de a urma cursuri de perfectionare in vederea lucrului cu echipamentele de securitate;
* Este asigurat transportul la locul de munca.

Mira Telecom is a company activating in the advanced technologies domain, based on communication and security, with over 170 employees, with its headquarter in Bucharest and 4 offices in Bacau, Brasov, Cluj Napoca and Craiova. Its main clients are mobile phones operators from Romania and abroad, governmental agencies and institutes, for which we offer turnkey solutions consisting of radio, acquisitions and civil constructions for sites, installation, integration, commissioning and maintenance.
Mira Telecom offers a high performance environment, where value and innovation are recognized and promoted and providing good conditions for personal and professional development.
Mira Telecom provides software solutions for the security market, data protection in governmental agencies and telecommunication