Inginer Service – microscoape electronice

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Responsabil de service tehnic si aplicativ pentru microscoape electronice in domeniile: dezvoltare-cercetare, universitar si industrial;
- Responsabil de instalarea microscoapelor electronice, instruirea utilizatorului, repararea, precum si mentenanta hard/soft a sistemelor;
- Partener principal al clientilor nostri in ceea ce priveste problemele de service, in sensul unei asistente si consilieri active;
- Responsabil in principal de clientii din Romania si ocazional in tarile din Sud-Estul Europei.

CERINTE

Cerinte:
-Pregatire tehnica (absolvent de facultate de electrotehnica/electronica/mecanica/fizica);
- Minim 3 ani experienta, de preferat in service de aparatura electronica complexa (avantaj constituie experienta cu sursele de radiatii);
- Cunostinte fundamentale de sisteme de operare (Windows) si hardware PC;
- Cunostinte avansate de limba engleza (si ca avantaj suplimentar, limba germana);
- Capacitate deosebita de comunicare si planificare;
- Gandire analitica si orientata spre solutii;
- Personalitate dinamica si flexibila, cu capacitate de abordare constructiva a presiunii;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate;
- Domiciliu in Bucuresti sau zona metropolitana.

Alte informatii:
Daca esti in cautarea unei provocari cu perspective de viitor intr-unul din departamentele unei companii cu renume in domeniul microscopiei, te invitam sa aplici! Ne dorim o persoana care reuseste si isi doreste sa isi asume responsabilitatea si sa ia decizii.

Asteptam aplicatiile la adresa: pifrim@professional.com.ro

S.C. Agentia de Servicii Professional S.R.L. este inregistrata ca operator de date cu caracter personal. Avand in vedere prevederile Regulamentului General privind Protectia Datelor Personale va rugam ca, inainte de a aplica la anuntul de angajare, sa consultati pentru informare site-ul nostru: http://www.professional.com.ro/gdpr/

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4