Inginer Service - microscoape electronice

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabil de service tehnic si aplicativ pentru microscoape electronice in domeniile: dezvoltare - cercetare, universitar si industrial;
- Responsabil de instalarea microscoapelor electronice,instruirea utilizatorului, repararea, precum si mentenantahard/soft a sistemelor;
- Partener principal al clientilor nostri in ceea ce priveste problemele de service, in sensul unei asistente si consilieriactive;
- Responsabil in principal de clientii din Romania si ocazional in tarile din Sud-Estul Europei.

CERINTE

- Pregatire tehnica (absolvent de facultate de electrotehnica/electronica/mecanica/fizica);
- Minim 3 ani experienta, de preferat in service de aparatura electronica complexa (eventual cu surse de radiatii);
- Cunostinte fundamentale de sisteme de operare(Windows) si hardware PC;
- Cunostinte avansate de limba engleza, si ca avantaj suplimentar, limba germana;
- Capacitate deosebita de comunicare si planificare;
- Gandire analitica si orientata spre solutii;
- Personalitate dinamica si flexibila, cu capacitate de abordare constructiva a presiunii;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainantate;
- Domiciliu in Bucuresti sau zona metropolitana;

BENEFICII OFERITE

Daca esti in cautarea unei provocari cu perspective de viitor intr-unul din departamentele unei companii de varf, te invitam sa aplici! Oferim un domeniu cu responsabilitate proprie intr-un mediu de lucru activ si dinamic, cu potential de dezvoltare personala.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4