Inginer service echipamente de calcul

EUROSERVICE CENTER TRADE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura service-ul echipamentelor de tipul statii de lucru, laptopuri, tablete, indiferent de brand;
Este responsabil de instalarea, testarea, diagnosticarea si repararea echipamentelor de calcul;
Identifica solutiile tehnice cele mai eficiente pentru problemele legate de functionarea in garantie si post garantie a echipamentelor de calcul.

CERINTE

In prezent suntem in cautarea unui coleg pasionat de IT care sa isi doreasca sa invete continuu intr-un domeniu care nu inceteaza sa inoveze;
Cunostinte generale IT hardware, software, networking;
Experienta anterioara in activitatea de service si mentenanta echipamente de calcul este un avantaj
Cunostinte temeinice de operare pe computer (Windows si Office);
Pasionat de domeniul tehnic, autodidact, orientat catre gasirea de solutii;
Cunostinte de limba engleza scris/vorbit mediu;
Permis conducere categ.B;

BENEFICII OFERITE

Se asigura salariu motivant, bonusuri pentru performanta, tichete de masa si transport asigurat!

Euro Service Center este o companie de service cu peste zece ani de experienta, asigurand servicii atat in garantie, cat si postgarantie pentru produsele apartinand unor braduri precum ASUS, HP, Canon, Samsung.
Compania ofera servicii integrate de tip "one-stop-shop", venind in intimpinarea clientilor sai cu solutii la problemele cele mai diverse, de la interventii hardware la recuperare date, consultanta solutii complexe, upgrade, asamblare de sisteme.
Pentru mai multe informatii va invitam sa vizionati site-ul companiei www.esc-service.ro