INGINER SERVICE – aparatura medicala

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa activ la instalarea de aparatura medicala in urma tranzactiilor incheiate de departamentul de vanzari
- Rezolva problemele tehnice descoperite sau comunicate pe echipamentele medicale
- Colaboreaza cu colegii din echipa in vederea reconditionarii unor aparate/echipamente din portofoliul comercial al firmei
- Asigura mentinerea garantiei aparaturii comercializate
- Constata si raporteaza, cu ocazia vizitelor la clienti, operarea echipamentelor in conformitate cu recomandarile producatorului - reactivi, consumabile, operatiuni
- Participa activ la derularea activitatilor specifice, ce decurg din contractele semnate de reprezentantii de vanzari
- Sustine constant o activitate de comunicare telefonica cu clientii, favorizand tranzactiile de vanzari, prin sustinerea din punct de vedere tehnic a ofertelor
- Contribuie, printr-o activitate de monitorizare constanta a portofoliului de aparte instalate, la asigurarea semnarii contractelor de service
- Redacteaza ofertele scrise privind produsele si serviciile comercializate.

CERINTE

- Experienta pe un post similar, in service de echipamente medicale
- Experienta tehnica, studii specializare tehnica
- Cunostinte solide de depanare echipamente
- Disponibilitate deplasari in tara
- Cunostinte de limba engleza
- Abilitati de comunicare/prezentare
- Foarte bune cunostinte de operare PC
- Capacitate de a lua decizii tehnice
- Persoana dinamica cu initiativa
- Abilitati dezvoltate de a isi planifica si organiza activitatea
- Carnet de conducere – categoria B.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/