INGINER PROIECTARE / SUPORT TEHNIC (MECANICA)

PROGRESS FLUID SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- proiectare-suport tehnic instalatii de automatizare hidraulice-pneumatice-mecanice;
- proiectare BLOCURI HIDRAULICE - criteriu de selectie!!
- asigura consultanta tehnica si service clientilor;
- prezinta si discuta oferta tehnica specifica;
- se ocupa de administarea activitatii specifice postului (rapoarte, contactari zilnice, etc.);
- intretine relatia cu clientii din portofoliu si urmareste cresterea numarului acestora;
- urmareste derularea contractelor;
- monitorizarea pietei;
- participarea la targuri si expozitii in domeniu;

CERINTE

VA RUGAM APLICATI NUMAI DACA INDEPLINITI CERINTELE MENTIONATE.
*studii superioare tehnice (de preferat Politehnica, fac. mecanica, masini hidraulice/ pneumatice, mecatronica, masini unelte, automatizari);
* abilitati de comunicare si negociere;
* OBLIGATORIU EXPERIENTA MIN 5 ANI in domeniul proiectarii BLOCURILOR HIDRAULICE si a instalatiilor / componentelor hidraulice, pneumatice, mecanice;
* OBLIGATORIU cunostinte proiectare / program proiectare solid-edge, solid-works
* cunostinte temeinice de operare PC (Word, Excel);
* capacitate de lucru in echipa, initiativa, seriozitate;
* disponibilitate si perseverenta in acumulare de cunostinte noi intr-un domeniu dinamic;
* OBLIGATORIU cunostinte lb engleza si/sau germana;
* OBLIGATORIU permis de conducere cat B;
* disponibilitatea la deplasari in tara si strainatate; disponibilitate la program prelungit;
*domiciliu in BUCURESTI sau limitrof. NU se asigura cheltuieli de cazare sau relocare pentru aplicantii care nu sunt din Bucuresti
*OBLIGATORIU limba engleza si / sau germana nivel AVANSAT

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Telefon de serviciu; abonament medical
Training si oportunitati de dezvoltare a carierei in tara si in strainatate;

PROGRESS FLUID este principalul partener in Romania a companiei germane BOSCH REXROTH si are ca obiect de activitate comercializarea, suportul tehnic si service a instalatiilor si echipamentelor de actionari si automatizari industriale hidraulice.
In ultimul timp, Progress Fluid si-a extins gama de produse oferite prin incheierea unor parteneriate preferentiale cu producatori de renume in domeniul actionarilor si automatizarilor industriale. Gama de produse oferita are la baza intreaga oferta BOSCH REXROTH, ATOS, VICKERS, ARGO-HYTOS, BERARMA, SETTIMA, CASAPPA, HBE in domeniul actionarilor si automatizarilor hidraulice, pneumatice, tehnica liniara si de montaj, precum si conectica VOSS si furtune hidraulice,
Lider de piata in domeniu, PROGRESS FLUID ofera clientilor sai cea mai variata gama de echipamente de actionari si automatizari industriale si servicii complete referitoare la executie de instalatii noi sau modernizarea celor existente, consultanta, proiectare, mentenanta, reparatii pompe, cilindri si echipamente hidraulice