Inginer proiectare-ofertare instalatii HVAC

SC CLIMTEH SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea solutiilor tehnice care sa corespunda exigentele clientilor, prezentarea solutiilor propuse catre clientii companiei.
- Coordonarea proiectelor alocate (project management): supervizare lucrari si echipe, relatia cu furnizorii si clientii, documentatie de executie si predare, intocmire devize si situatii de lucrari, pregatirea si participarea la receptia finala a proiectelor etc.
- Ofertare tehnica si comerciala de lucrari integrate de HVAC, instalatii mecanice, sisteme si echipamente.
- Disponibilitate pentru program prelungit (ocazional) si deplasari in tara, cand este necesar, in vederea proiectarii initiale si finale.

CERINTE

- Cunostinte AutoCad (2D, 3D – mediu sau avansat)
- Cunostinte despre instalatiile de climatizare, sanitare si electrice;
- Cunostinte despre echipamente de climatizare (chiller, ventiloconvectori, centrale de tratare a aerului) si de circulatie fluidelor (pompe, grupuri de pompare) - reprezinta un avantaj
- Absolvent Universitatea Tehnica de Constructii – Instalatii (optim) sau alta universitate cu profil tehnic;
- Abilitati dezvoltate de comunicare si de relationare cu oamenii si colaboratorii
- Limba Engleza nivel mediu – cerinta obligatorie
- Cunostinte Office, Internet
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- bonusuri in functie de performante si de proiectele coordonate
- telefon mobil si laptop
- specializare si cursuri de pregatire in Romania si in strainatate, finalizate cu certificari si acreditari recunoscute international
- mediu placut de lucru, echipa tanara si dinamica.

SC CLIMTEH SRL este o societate cu capital integral romanesc, infiintata in 1992, cu sediul in Bucuresti, care are ca principal obiect de activitate realizarea lucrarilor de instalatii in domeniul climatizarii si ventilatiei.