Inginer proiectare mecanica

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Postul este in Bucuresti, se subordoneaza Sefului Biroului de Proiectare si nu are persoane in subordine
- Proiectarea de structuri metalice, echipamente, instalatii
- Preluarea datelor impuse in proiect prin specificatia tehnica (acestea sunt considerate date de intrare) si furnizarea documentatiei tehnice, inclusiv desenele de executie si listele de materiale
- Colaboreaza cu departamentele functionale (executie, proiectare electrica, logistica, aprovizionare)
- Urmareste proiectul in faza de executie si acorda sprijin in rezolvarea problemelor ce apar; are sarcina de a gasi solutii si de a tine legatura cu subcontratorii si clientii pentru clarificarea tuturor problemelor de natura tehnica
- Realizeaza coordonarea proiectelor cu celelalte specialitati, asigurand rezolvarea eventualelor neconcordante
- Asigura asistenta de fabricatie pentru realizarea proiectelor in conformitate cu documentatia
- Participa la intocmirea ofertelor comerciale (alegerea celor mai adecvate solutii tehnice in functie de specificatiile solicitate de potentialii clienti, calcul de pret).

CERINTE

Studii superioare tehnice, UPB- TCM sau Institutul de Constructii
Experienta profesionala minim 3-5 ani in proiectare constructii metalice / instalatii
Limbi straine: Engleza avansat, Franceza constituie avantaj
Permis de conducere - prezinta avantaj
Cunostinte PC, AUTOCAD 2D/3D , Inventor, MS Office, eventual un soft de calcul structuri.
Capacitate de analiza si sinteza, spirit analitic, capacitate de lucru cu instrumente specifice proiectarii asistate, simt tehnic
Claritate in comunicare
Abilitate in utilizarea mijloacelor de comunicare in cadrul proiectului (e-mail, web, soft-uri profesionale, camera foto digitala)
Disponibilitate la deplasari

BENEFICII OFERITE

Se ofera un salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, bonusuri de Craciun si Paste, bonuri de masa, expunere internationala, posibilitati de dezvoltare a carierei.

Numai candidatii selectati vor fi anuntati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale