INGINER PROIECTARE INSTALAȚII

VP Holding Management System

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul general al postului - Executarea/proiectarea proiectelor mari și mijlocii în domeniul construcțiilor pe subdomeniul instalatii gestionate de angajator.

Sarcini și responsabilități:
- Stabilește obiectivele proiectelor repartizate;
- Elaborează și actualizează graficul de implementare a proiectelor;
- Cunoaște și aplică prevederile standardelor, normativelor, prescripțiilor tehnice și ale legislației aplicabile în cadrul proiectelor repartizate;
- Se asigură de existența tuturor documentelor necesare implementării proiectelor;
- Păstrează legătura cu personalul intern al companiei și cu celelalte părți implicate în derularea proiectelor alocate;
- Oferă informații și acordă consultanță tehnică de specialitate clienților companiei;
- Participă, atunci când este desemnat, la organizarea procedurilor de licitație;
- Efectuează periodic vizite pe șantier și urmărește respectarea tehnologiei de execuție pentru asigurarea calității proiectelor repartizate;
- Urmărește respectarea obligațiilor contractuale de către părțile implicate în derularea proiectului;
- Elaborează rapoarte periodice cu privire la stadiul proiectelor;
- Urmăreşte rezolvarea completă a activităţilor la termenele stabilite şi intervine energic dacă se constată întârzieri sau neconformităţi;
- Propune soluții și acordă sprijin pentru rezolvarea neconformităților și soluționarea problemelor de ordin tehnic identificate în derularea proiectelor;
- Patricipă (dacă este desemnat) la verificarea în fazele determinante și la recepția lucrărilor;
- Întocmește documentațiile care revin în sarcina sa în conformitate cu procedurile interne și prevederile legislației aplicabile;
- Participă, atunci când este solicitat, la întâlnirile cu clienții, furnizorii și reprezentanții instituțiilor statului.

CERINTE

Cerinţe:
- Inginer instalații sanitare/ electrice/ HVAC ;
- Cunoştinţe temeinice în domeniul legislației aferente domeniului de activitate;
- Utilizarea programelor de grafică digitală şi design specifice activității AutoCAD;
- Cunoaşterea materialelor de construcţii şi a detaliilor tehnice legate de folosirea acestora;
- Utilizare avansată MS Office – Excel avansat, internet outlook express;
- Cunoașterea unei limbi străine de circulație internațională la nivel mediu;
- Disponibilitate deplasare în țară;
- Permis de conducere, categoria B.

Competențe
- Studii superioare în domeniul instalațiilor (sanitare, HVAC, electrice );
- Experienţă în domeniul construcțiilor - instalațiilor – proiectare, minim 3 ani;

Abilități/aptitudini
- Abilităţi de analiză şi sinteză, atenţie la detalii;
- Capacitate de structurare a informațiilor și prioritizare a sarcinilor;
- Capacitate de organizare şi planificare;
- Abilităţi de comunicare şi relaţionare;
- Capacitate de lucru în echipă şi individual.

BENEFICII OFERITE

Beneficii
- Salariu competitiv în acord cu performanța în activitate;
- Asigurare medicală;
- Echipă tânară și performantă;
- Posibilitatea implementării unor soluții și strategii personale;
- Interacțiunea cu proiecte diverse;
- Accesul la activități variate și la sarcini complexe ce favorizeaza evoluția profesională.

DESCRIEREA FIRMEI

VP Holding - we build business!

Cu peste un deceniu de activitate și experiență în mediul de business românesc, VP Holding reunește 12 societăți care oferă soluții integrate unui spectru larg de clienți, într-o gamă vastă de domenii cu expertize specifice.

Portofoliul de produse, de servicii și de brand-uri cu marca VP Holding asigură soluții complete pentru dezvoltarea integrală a unei idei de afaceri.

Astăzi, VP Holding numără în jur de 200 de angajați şi deține know-how-ul, resursele, sistemele şi experiența necesare ca dezvoltator de afaceri și este angrenat în realizarea de proiecte imobiliare, centre comerciale şi parcuri industriale.

Core business-ul VP Holding s-a format în jurul expertizelor sale principale: project management, engineering, accesare fonduri nerambursabile, dezvoltarea de aplicații software, certificare sisteme de management. Liniile de business secundare, aflate într-o permanentă dezvoltare sunt: construcții, media&marketing, administrarea de afaceri și servicii de resurse umane.

Pentru a asigura satisfacerea cerințelor clienților la cel mai înalt nivel coroborate cu preocuparea permanentă pentru un mediu înconjurător sănătos și un climat de lucru performant, companiile- membre VP Holding au obținut certificarea ISO. Iar principiile care ghidează activitatea angajaților din VP Holding sunt: principiul cooperării, al eficienței în execuție, al efortului minim (heritage), al dezvoltării durabile, al competenței, al implicării, al loialității și al confidențialității.

În VP Holding, oamenii sunt cea mai importantă şi valoroasă resursă, iar timpul este pilonul principal al tuturor activităţilor, reprezentând o valoare în sine.

VP Holding reunește o echipă tânără, profesionistă şi dedicată, care salută iniţiativa şi creativitatea, dornică să își extindă numărul de membri. Dacă eşti o persoană activă, pasionată de domeniul tău de activitate şi îţi doreşti să te dezvolţi, te aşteptam să te alături echipei noastre!