Inginer Proiectare Electrica Junior

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti, se subordoneaza sefului de proiect si nu are persoane in subordine
Responsabilitati:
- proiectare instalatii electrice de joasa tensiune (realizeaza documentatia proiectelor, partea scrisa si partea desenata);
- dimensionare si calcul circuite electrice, realizare de scheme;
- calcul de puteri pentru echipamente electrice;
- asigura documentatia necesara elaborarii proiectului;

CERINTE

Studii: tehnice absolvite: UPB, Facultatea de Electrotehnica / Energetica / Electronica / Automatica
Limbi straine/nivel: Engleza - avansat, franceza constituie avantaj
Cunoştinţe operare PC: Excel - avansat, programe de inginerie electrica (Eplan)
Experienta: 1-3 ani in proiectare electrica
Abilităţi de analiză şi sinteză.
Simt tehnic, bune abilitati de comunicare
Atenţie la detalii, conştiinciozitate, loialitate
Bune abilitati de asimilare de noi informatii

BENEFICII OFERITE

se ofera salariu atractiv, deschidere internationala, posibilitati de dezvoltare a carierei

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale