Inginer Proiectare Electrica

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- proiectare instalatii electrice de joasa/medie tensiune (realizeaza documentatia proiectelor, partea scrisa si partea desenata);
- dimensionare si calcul circuite electrice, realizare de scheme;
- calcul de puteri pentru echipamente electrice;
- participa impreuna cu seful de proiect la discutiile cu beneficiarii, in vederea obtinerii temei de proiect si clarificarii tuturor solutiilor tehnice;
- sustine solutiile tehnice din proiect in fata beneficiarului, consultantului acestuia;
- asigura documentatia necesara elaborarii proiectului;
- ofera asistenta tehnica in productie pentru proiectele elaborat.

CERINTE

Studii tehnice absolvite: UPB, Facultatea de Electrotehnica / Energetica / Automatica.
Cunostinte foarte bune de utilizare PC: MS Office, Autocad, Eplan, programe specifice de instalatii electrice.
Limbi straine: engleza si franceza nivel avansat. (este de dorit)
Cunoasterea unor standarde in domeniul electric:
- IEC 61439 Low-voltage switchgear and controlgear assemblies
- IEC 60947 Low voltage switchgear and controlgear
- IEC 60364: Electrical installations of buildings
- IEC 60079: Explosive atmospheres
- IEC 61000: Electromagnetic compatibility
- IEC 60287: Electric cables - Calculation of the current rating
Experienta minim 3 ani in proiectare electrica
Seriozitate, abilitati de organizare si planificare in vederea respectarii termenelor de predare.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu atractiv, mediu de lucru international, bonuri de masa, prime de Pasti si de Craciun.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale