INGINER PROIECTANT STRUCTURI

IDEEA PROIECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI ȘI RESPONSABILITĂȚI:
• Activități de proiectare și de urmărire a modului de implementare a proiectului până la finalizare;
• Coordonează, verifică şi întocmeste documentaţii referitoare la proiectele în lucru din punct de vedere “rezistenţă”, participă la finalizarea şi implementarea proiectelor de investiţii;
Oferirea de informații tehnice și menținerea relației cu clientul pe parcursul derulării proiectului;
• Gestionarea şi corelarea informaţiilor necesare soluţionării temei de proiectare;
• Analizarea statică şi dinamică, conformarea şi optimizarea structurii de rezistenţă a construcţiei conform normelor în vigoare;
• Dimensionarea şi verificarea elementelor structurale, conform normelor în vigoare;
• Informarea superiorilor în termen real cu privire la impedimentele apărute în munca proprie şi în munca echipei;
• Respectarea sugestiilor primite de la şefi ierarhici direcţi sau indirecţi;
• Participare la faze determinante pe şantier, pentru proiectele la care au fost implicaţi, dacă este cazul;
• Asistenţă tehnică pentru obiectul contractului, găsirea soluţiilor tehnice pentru toate problemele ivite pe parcursul execuţiei şi propunerea măsurilor concrete de remediere a acestora;
• Printare şi împăturire planşe;
• Perfecţionarea continuă şi asimilarea noutăţilor tehnice şi legislative apărute în domeniul construcţiilor.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
• Absolvent Institut de Construcţii Civile;
• Obligatoriu cunoştinţe si experienta pentru AUTOCAD, Microsoft Office;
• Respectarea termenelor;
• Seriozitate;
• Simț dezvoltat al responsabilității, sociabil, adept al muncii în echipă;
• Dispus la lucru cu program prelungit, atunci când este necesar acest lucru;
• Rezistent la stres, capabil să se încadreze în termenele limită.

Ideea Proiect este o companie specializată în proiectarea oricăror
tipuri de structura. Experienţele câştigate prin proiectarea a numeroase lucrări de peste 10 niveluri, complexe rezidenţiale, birouri, construcţii industriale, eoliene, staţii de epurare, metrou, poduri suspendate conferă recomandarea din partea clienţilor.
Echipa este formata de ingineri cu experienţă, iar colaboratorii sunt experţi şi verificatori cu renume în domeniu.

Serviciile oferite de companie sunt următoarele:
-proiectarea structurilor din beton, zidarie, lemn şi metal;
-studii de prefezabilitate şi fezabilitate;
-propuneri de soluţii, optimizare şi consultanţă în domeniul ingineriei structurale;
-verificări atestate conform legii;
-expertize tehnice pentru structurile existente;
-documentaţia necesară obţinerii autorizaţiilor pentru constructive/demolare;
-consultanţă în execuţie şi/sau proiectare;
-asistenţă tehnică pe şantier.