INGINER PROIECTARE CONSTRUCTII HIDROTEHNICE

IDEEA PROIECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Îndeplineşte activităţi în domeniul elaborării documentaţiei grafice si scrise;
- Competenţa de a realiza documentaţia grafică, 2D, 3D asistat de calculator, fiind coordonat de inginerul proiectant;
- Cunoaşte desen tehnic la nivel avansat, fiind capabil să realizeze desene de ansamblu pe baza schiţelor date de proiectant;
- Să extragă desene de execuţie din desenele de ansamblu;
- Să realizeze detalii din desene de execuţie;
- Să folosească schiţele tehnice pentru a redacta şi interpreta documentaţia tehnică de realizare a produselor;
- Are atribuţii legate de respectarea normelor de prevenire a riscurilor profesionale privind sănătatea şi securitatea muncii, a regulilor de protecţia mediului şi a modului de acţionare în situaţii de urgenţă;
- Desenarea de planşe în Autocad;
- Efectuare corecturi semnalate;
- Informarea superiorilor în termen real cu privire la impedimentele apărute în munca proprie şi în munca echipei;
- La cerea sefului ierarhic se face raportarea periodică a realizărilor (timp de lucru, număr de planşe, etc);
- Respectarea termenelor de predare a documentaţiei grafice;
- Comunicarea eficientă pe axa inginer proiectant-desenator tehnic;
- Elaborează desene de execuţie pe baza schiţelor priectantului;
- Detalierea modelelor (desene de execuţie, subansamblu, ansamblu) după indicaţiile proiectantului cu ajutorul aplicaţiilor de tip CAD;
- Modelarea reperelor simple cu ajutorul aplicaţiilor de tip CAD pe baza schiţei proiectantului ;
- Elaborarea modelelor de prospect şi prezentare în spaţiu;
- Elaborarea pieselor scrise si verificarea documentaţiei grafice.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- student sau proaspat absolvent al unei facultati de constructii hidrotehnice;
- OBLIGATORIU cunoştinţe si experienta solide pentru AUTOCAD, Microsoft Office;
- optional cunoştinţe detaliere Hydra si Canalis;
- cunoasterea principiilor de calcul hidraulic si a programelor de calcul specifice;
- experienta in proiecte privind statiile de epurare si tratare apa potabila constituie un avantaj ;
- respectarea termenelor;
- seriozitate;
- iniţiativă;
- dedicaţie, automotivare, rapiditate;
- capacitatea de a învata în scurt timp;
- adaptabilitate;
- capacitate de planificare, organizare şi adaptare la condiţii în schimbare;
- acordă atenţie maximă la detalii.

Ideea Proiect este o companie specializată în proiectarea oricăror
tipuri de structura. Experienţele câştigate prin proiectarea a numeroase lucrări de peste 10 niveluri, complexe rezidenţiale, birouri, construcţii industriale, eoliene, staţii de epurare, metrou, poduri suspendate conferă recomandarea din partea clienţilor.
Echipa este formata de ingineri cu experienţă, iar colaboratorii sunt experţi şi verificatori cu renume în domeniu.

Serviciile oferite de companie sunt următoarele:
-proiectarea structurilor din beton, zidarie, lemn şi metal;
-studii de prefezabilitate şi fezabilitate;
-propuneri de soluţii, optimizare şi consultanţă în domeniul ingineriei structurale;
-verificări atestate conform legii;
-expertize tehnice pentru structurile existente;
-documentaţia necesară obţinerii autorizaţiilor pentru constructive/demolare;
-consultanţă în execuţie şi/sau proiectare;
-asistenţă tehnică pe şantier.