Inginer proiectant tehnica instalatii electrice curenti tari

Pipe Design srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Biroul de proiectare Pipe Design specializat in dezvoltarea sistemelor de tehnica de instalatii pentru constructii civile doreste sa angajeze un inginer proiectat specializat in domeniul instalatiilor electrice de joasa tensiune.
Sarcinile curente ce trebuie duse la indeplinire sunt urmatoarele:
1. Evaluarea cerintelor din punct de vedere al consumurile electrice si proiectarea solutiilor de alimentare si distributie a energiei electrice in interiorul incintelor si a cladirilor;
2. Intocmirea de calcule luminotehnice si proiectarea solutiilor de iluminat artificial si comanda acestora;
3. Calculul si proiectarea sistemelor generale de protectie impotriva descarcarilor electrice atmosferice si a sistemelor de impamantare si echipotentializare electrica;
4. Intocmirea specificatiilor tehnice si a listelor de cantitati;
5. Intocmirea documentatiei de proiectare specifice fiecarei faze distincte de proiect: DTAC, licitatie si/sau selectie de oferte, proiect tehnic si detalii de executie;
6. Verificarea pe santier a compatibilitatii executiei in raport cu criteriile de performanta stabilite prin proiect in contextul cerintelor de calitate documentate prin fazele determinante.

CERINTE

Cerinte minime:
1. Minim trei ani de experienta in proiectarea sistemelor de tehnica de instalatii electrice de joasa tensiune;
2. Experienta in utilizarea instrumentelor de desen tip CAD;
3. Detinerea atestatului ANRE gradul IIA, IIB.

Candidatul ideal:
1. Experienta in utilizarea instrumentelor de proiectare in sistem BIM. Ideala este experienta in utilizarea solutiei MagiCAD in varianta AutoCAD si/sau Revit;
2. Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
3. Capacitate de lucru in echipa, prin facilitarea schimbului de informatie si coordonare tehnica;
4. Cunoasterea diverselor solutii software specifice domeniului instalatiilor electrice consacrate, precum Dialux-ul;
5. Aplecare catre proiectarea de solutii inovative si ingenioase.

BENEFICII OFERITE

In cadrul biroului nostru oferim membrilor echipelor de proiectare oportunitati noi si provocari care sa eleveze nivelul profesional.
Propunerile aferente pachetului salarial si a beneficiilor suplimentare se vor discuta in amanunt in cadrul interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Birou proiectare tehnica instalatii pentru constructii