Inginer Proiectant Instalații Sanitare și Stingere

Uti Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborează DTP conform comenzilor de proiectare, documentaţiei tehnice de ofertare şi cerinţelor beneficiarului;
- Se încadrează în termenele prevăzute şi în conformitate cu nivelul de calitate cerut;
- Elaborează soluţia tehnică de proiectare pentru specialitatea: sanitare şi stingere incendii şi o prezintă spre verificare şi avizare şefului de proiect şi de echipă;
- Propune şi implementează soluţii tehnico-economice de reducere a bugetului alocat;
- Pregăteşte extrasele de cantităţi conform cu proiectul şi bugetul aprobat în vederea comenzilor de material;
- Verifica impreuna cu echipa de proiectare cantitatile rezultate şi coordonarea cu celelalte specialităti;
- Raporteaza şefului ierarhic orice diferente de cantitati fata de proiect care apar pe parcursul executiei;
- Urmareşte executia proiectului in şantier şi raporteaza eventualele neconformitati şefului ierarhic;
- Avizează intern şi la beneficiar documentaţia elaborata;
- Respectă deciziile în vigoare în ceea ce priveşte lucrul cu documente confidenţiale şi secrete;
- Acordă asistenţă tehnică in locatia beneficiarului sau pe şantier, dacă se solicită acest lucru;
- Verifică respectarea proiectului de către executant în virtutea legislaţiei în vigoare;
- Propune şi implementează soluţii şi echipamente moderne în documentaţia de proiectare;
- Verifica impreuna cu echipa de proiectare integrabilitatea in practica a proiectelor;
- Participa cu echipa de proiect la fazele determinante si verifica respectarea proiectului;
- Respecta termele stabilite pentru finalizarea proiectelor.

CERINTE

- Studii: superioare, tehnice;
- Cursuri/atestări specifice postului: autorizare pentru proiectarea sistemelor și instalațiilor de limitare și stingere a incendiului;
- Experiență profesională: minim 2 ani experiență într-o poziție similară;
- Cunoștințe bune de AutoCAD; programe de editare şi proiectare specifice domeniului, operare PC (Word, Excel, Outlook);
- Cunoștințe aprofundate asupra instalațiilor și echipamentelor de limitare și stingere a incendiului.

BENEFICII OFERITE

- Bonuri de masă;
- Abonament servicii medicale;
- Asigurare de viață și de sănătate.

UTI is a holding of powerful and flexible companies, capable of offering a wide and complex range of customized products and services.
UTI has a 21-year long experience on the national and international markets, its competencies in various fields are covered by its 4 business lines: Homeland and Defense Security, Information Technology and Communications, Traffic Management,
Construction and Facility Management and provides turnkey solutions for transportation, energy, oil & gas industry, government, local authorities, financial institutions, corporations and commercial sites. For the next five-year long period UTI has established bold strategic goals, such as listing to an European stock exchange and getting international brand recognition.