INGINER PROIECTANT CONSTRUCŢII CIVILE, INDUSTRIALE ŞI AGRICOLE

KEI DEVELOPMENT S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități:

Proiectare structuri beton armat;
Proiectare structuri metal;
Proiecte elemente lemn;

Gestionarea şi corelarea informaţiilor necesare soluţionării temei de proiectare;
Analizarea statică şi dinamică, conformarea şi optimizarea structurii de rezistenţă a construcţiei conform normelor în vigoare;
Dimensionarea şi verificarea elementelor structurale, conform normelor în vigoare;
Coordonarea, verificarea şi întocmirea documentaţiei referitoare la proiectele în lucru din punct de vedere “rezistenţă”
Asistenţă tehnică pentru obiectul contractului, găsirea soluţiilor tehnice pentru toate problemele ivite pe parcursul execuţiei şi propunerea măsurilor concrete de remediere a acestora;
Oferirea de informații tehnice și menținerea relației cu clientul pe parcursul derulării proiectului;
Deplasari pe șantier pentru verificarea respectării planului de proiectare; Participarea la faze determinante pe şantier;
Respectarea termenelor de predare stabilite
Perfecţionarea continuă şi asimilarea noutăţilor tehnice şi legislative apărute în domeniul construcţiilor

CERINTE

Cerinţe obligatorii:

Absolvent(ă) a Facultăţii de Construcţii
Experienţă minimă 3 ani
Cunoştinţe avansate în utilizarea programelor de detaliere 3D şi 2D
Cunoştinţe avansate în programe de calcul structural si secţional – Advance Design, Etabs, SAB2000, Xtract
Cunostințe de Microsoft Office (Word, Excel)

BENEFICII OFERITE

Oferim:

Mediu dinamic, antreprenorial, cu oameni tineri, competenți și deschiși
Training-uri interne şi cursuri de specialitate cu furnizori externi
Oportunitatea dezvoltării profesionale

KEI Development reunește experți în inginerie și experiență în operațiuni, management și planificarea investițiilor. WIGWAM, divizia de proiectare - arhitectură, design de interior, rezistență, instalații a companiei KEI Development se află în căutarea unui inginer de construcții civile, industriale și agricole.

Echipa WIGWAM crează proiecte arhitecturale ambițioase, care răspund celor mai mari provocări ridicate de către beneficiar și, în același timp, surprind povestea și valorile acestuia în fiecare element de design sau provocare tehnologică.