Inginer Programare/Servisare masini unelte cu comanda numerica CNC (pentru strunguri si centre de prelucrare)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania deruleaza activitati de vanzare a masinilor unelte cu comanda numerica, asigura toate operatiunile necesare, de la momentul incheierii contractului de vanzare-cumparare, pana la momentul intrarii in productie a unei masini unelte, incluzand instalarea si instruirea personalului utilizatorului.

Responsabilitati:
Activitatea se deruleaza in tara, la sediile beneficiarilor, si la sediul firmei din Bucuresti;
Deplasari la sediul clientului pentru servisare si/sau instruire operare/ programare personal beneficiar firma (client);
Intocmire liste de scule pentru executie repere;
Verificari tehnice, programare/operare masini unelte.

CERINTE

Studii tehnice superioare- inginer mecanic, electric, electromecanic;
Minim 5 ani vechime pe o pozitie similara;
Cunostiinte tehnice temeinice & experienta in domeniul programarii si operarii masinilor unelte cu comanda numerica CNC;
Cunostinte programare CAD/ CAM- constituie avantaj;
Experienta in tehnologia prelucrarilor prin scule aschietoare;
Cunostinte despre scule aschietoare, dispozitive de prindere;
Utilizare MS Office, Internet;
Limba engleza - scris, vorbit nivel bun;
Carnet auto, ctg B;
Disponibilitate la deplasari in tara.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corelat cu performantele (negociabil);
Dezvoltare profesionala continua;
Mediu de lucru competitiv.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.