INGINER PROGRAMATOR PENTRU APLICATII INDUSTRIALE

Electro-Total

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizare programe PLC, HMI;
- realizare si configurare sisteme SCADA;
- integrare actionari electrice, pneumatice si hidraulice, echipamente de control si masura;
- acordare asistenta tehnica, punerea in functiune si testarea utilajelor;
- realizare de documentatii tehnice.

CERINTE

- absolvent de studii superioare in domeniul electric/automatizari;
- experienta in programare PLC-uri;
- experienta cu aplicatii tip SCADA;
- cunoştinţe de programare OOP, .NET framework Visual Basic, C++, protocoale de comunicatie;
- experienta de lucru cu echipamente de automatizare (invertere, controllere, etc.);
- interpretarea unei scheme electrice;
- sisteme de reglare automata;
- limba engleza;
- permis conducere;
- disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- job full-time in cadrul unei companii si a unui colectiv cu multa experienta in domeniu;
- partciparea la proiecte variate intr-un domeniu plin de provocari;
-salaiu in funcţie de profil si de experienta, sistem de bonus-uri;
- contract pe perioada nedeterminata dupa perioada de proba.

ELECTRO-TOTAL este o societate comerciala cu capital privat fondata in 1991, avand ca domeniu de activitate automatizarile industriale. De-a lungul acestei perioade, ELECTRO-TOTAL s-a impus ca unul dintre cei mai importanti integratori de sistem si distribuitori de echipamente de automatizare din Romania.