INGINER PRODUCTIE (COD COR 215205)

C.N. ROMARM S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creșterea eficienței și productivității capacităților industriale ale filialelor companiei prin utilizarea optima și eficientă a utilajelor, retehnologizarea/modernizarea fluxurilor tehnologice, asigurarea necesarului de investiții, redimensionarea și reorganizarea , după caz, a unor filiale ale C.N. ROMARM S.A. din punct de vedere al suprafețelor active și capacităților de producție;
- Implementarea unor noi proiecte şi programe de producţie şi parteneriat industrial.
- Management configuraţiei produse (inclusiv activităţile de testare, evaluare, analize şi audituri tehnice);
- Dezvoltare capabilităţi de producţie;
- Expertiză tehnică în tranzacții și operațiuni comerciale;
- Consiliere şi expertiză tehnică pe timpul derulării procedurilor de atribuire a contractelor, organizate de autorităţi contractante delegate din MApN, alte entităţi din FSNA sau operatori economici interni sau externi la care compania participă cu propuneri tehnice şi comerciale.

CERINTE

• studii superioare – pregătire tehnică;
• experiență in domeniu minim 3 ani;
• cunoștințe temeinice privind legislația specifică, aplicabilă în domeniul de activitate al C.N. ROMARM S.A.;
• cunostințe tehnico – inginerești aferente domeniului de activitate ;
• gândire analitică, logică și de sinteză;
• capacitate de adaptare la situații noi, de organizare si de comunicare;
• cunoşterea cel puțin a unei limbi străine de circulație internațională – preferabil limba engleză;

BENEFICII OFERITE

tichete de masa
abonament de sanatate

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de tehnica militara cu filiale de productie