Inginer planificator-programator

TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la realizearea lunara a Programului de Producţie prin:
o Eliberarea la timp, gestionarea si monitorizarea comenzilor de reparatie.
o Stabilirea necesarului de fabricatie si/sau aprovizionare, in urma primirii listei de caderi necesare reparatiei unui produs.
o Verificarea si actualizarea saptamanala a stadiului produselor de reparatii.
o Furnizarea datelor in timp util pentru realizarea programului de productie la termenele stabilite.
Verifica si se asigura de îndeplinirea condiţiilor necesare realizării Programului de Productie: tehnologie, materiale, capacitate;
Urmareste corelarea termenului de finalizare a comenzilor interne cu cerintele clientilor precum si a numărului de loturi si a cantitătilor din lot aferente comenzilor interne;
Realizeaza lunar Anexa Program de Productie, ce contine toate reperele cu risc de nefinalizare in luna curenta, conform cerintei client din motive de lipsa material, capacitate sau a altor cauze si care se anexeaza programului;
Analizeaza saptamanal raportul Stadiu program de productie-comenzi nefinalizate si modifica comenzile interne prin dedublare/ reprogramare/anulare, in scopul de a clarifica daca intarzierea acestora afecteaza sau nu cerintele de client ale produselor de nivel superior.
Intretine si asigura permanent acuratetea datelor, specifice rolului din SAP;
Participa la implementarea procedurilor ce stau la baza activitatii de planificare si programare productie;
Respectarea termenelor în realizarea sarcinilor ce revin rolului din SAP, din Planurile de Acțiuni ce vor fi elaborate.

CERINTE

Studii superioare tehnice;
Experienta in domeniu minim 2 ani;
Limba engleza avansat.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Asigurare medicala la clinica privata;
Tichete de vacanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.