INGINER OFERTARE TEHNICA- Instalaţii şi sisteme de ventilaţie

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea ofertelor si a documentatiei tehnice, in conformitate cu cererea clientului si cu legislatia si reglementarile specifice in vigoare, in vederea ofertarii catre clienti si participarii la licitatii.
Analizeaza cererile de oferta primite si formuleaza un punct de vedere ;
• Elaboreaza propunerea tehnica si financiara, inclusiv documentele suport;
• Selecteaza documentatia tehnica corespunzatoare;
• Compara specificatiile solutiei solicitate prin cererea de oferta, cu specificatiile solutiei livrate si ofera consiliere asupra avantajelor competitive, pentru proiecte viitoare;
Analizeaza propunerile financiare ale furnizorilor de materiale sau de servicii si asigura alegerea solutiilor ce permit incadrarea in costurile proiectate.
• Imbunatateste constant portofoliul de furnizori

CERINTE

De preferat absolvent Facultatea de Instalaţii din cadrul UTCB.
Opţional:absolvent facultate tehnică - Mecanică, Electro-
tehnică, TCM.
Cunoştinţe de operare şi utilizare soft-uri de specialitate, utilizare cataloage şi unelte on-line.
Limba engleză nivel mediu.
Carnet de conducere categoria B.
Capacitate de analiză, sinteză şi de luare rapid a deciziilor.
Spirit de echipă.
Abilităţi de coordonare a proiectelor.
Abilităţi de comunicare, negociere şi persuasiune.
Abilitate de a lucra în condiţii de stres şi sub presiunea termenelor limită.
Aptitudini de rezolvare a problemelor.
Aptitudini de management al resurselor şi a timpului de lucru.
Orientare spre clienţi şi spre calitatea serviciilor acordate acestora.

BENEFICII OFERITE

Sistem de remunerare al performanţei motivant, bonusuri de vânzări, maşină, telefon, laptop.
Transport decontat în cazul angajatului ce se află în curs de obţinere a carnetului de conducere.

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!