Inginer ofertare - medie tensiune

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Primeste cereri de oferte de la clienti sau de la inginerul de vanzari
- Colaboreaza cu inginerul de vanzari la stabilirea ofertei tehnice in functie de cerintele tehnice, conditiile de pret, termenul de livrare solicitat de client sau producator
- Elaboreaza detalii tehnice pentru produsele ofertate (scheme electrice monofilare, dispozitii constructive)
- Colaboreaza cu furnizorii externi de echipamente pentru stabilirea unei solutii tehnice corecte;
- Colaboreaza cu departamentul de productie la implementarea in productie a ofertelor transformate in contracte;
- Calculeaza pretul ofertei conform formularului de calculatie
- Formeaza si adapteaza baza de preturi, liste de preturi pentru intocmirea corecta a calculatiilor de pret.
- Intocmeste oferte tehnico-comerciale.
- Intocmeste oferte tehnico-comerciale pentru licitatii

CERINTE

- absolvent Facultate cu profil electric, energetic (Energetica, Inginerie electrica)
- experienta pe o pozitie similara de minim 3 ani, in cadrul unei companii ce activeaza in domeniul de medie tensiune
Cunostinte despre:
 prescriptii energetice in vigoare in Romania
 principalii furnizori de echipamente si materiale electrice
- cunoasterea limbii engleze- nivel mediu spre avansat
- cunoasterea PC- WORD, EXCEL, ACAD. Cunoasterea EPLAN reprezinta un avantaj
- Abilitati comunicare, managementul timpului.

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.