INGINER OFERTARE CONSTRUCTII

SC PRIMUSA RT CONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Absolvent al Facultatii Constructii
- Experienta minim 2-3 ani de OFERTARE in lucrarile ce vizeaza constructii civile si industriale
- Capacitate de analiza si sinteza
- Foarte bune cunostinte de utilizare program de devize (DocLib/Windev//Excel/Word etc);
- Cunostinte AutoCad sau alt program similar de proiectare
- Persoana activa,responsabila, foarte bine organizata,orientata catre obtinerea de rezultate
- Foarte bune cunostinte tehnice in domeniul constructiilor civile si industriale
- Poza CV

CERINTE

Analizează documentatia proiectelor in vederea intocmirii propunerii financiare
- Verificarea si corelarea specificatiilor tehnice ale proiectului cu listele de cantitati si planse
- Intocmirea documentelor de santier, intocmire metodologii tehnice de executie, calcul cantitati de lucrari/unitate de masura conform proiect (bill –uri de cantitati), inclusiv stabilirea detaliilor tehnice cu privire la realizarea lucrarilor subcontractate, necesare pt elaborarea ofertei economice;
- Intocmire Oferta Tehnica ( Metodologie de executie, Grafic Gantt, Organizare de santier, Resurse (esalonare, organigrama, responsabilitati personal implicat in executia lucrarilor, etc.), Plan management de trafic, etc.)
- Intocmire situatii de lucrari executate
- Pregatirea si lansarea in executie a proiectelor
Precizam ca se va sustine o proba practica pentru demonstrarea de catre candidati a aptitudinilor si cunostintelor cerute in prezentul anunt

Pentru decontare :
- Analizează caietele de sarcini, documentatia de atribuire din licitatiile publice in vederea intocmirii documentelor de calificare, propunerii tehnice si financiare
- Participă la întocmirea ofertelor şi a documentaţiei specifice
- Capacitate crescuta de a asculta descrierea unui eveniment/cerinte si de a o transpune in documentatia tehnica de ofertare;
- Intocmirea in termenele stabilite a ofertelor tehnice si financiare
- Analizeaza din punct de vedere tehnic/comercial cererile de oferta primite
- Cunoasterea programelor de devize (INTELSOFT DEVIZ,WINDEV, WINDOC )
- Urmarirea stadiului decontarii lucrarilor propri si a subanteprenorilor;
- Tine o situatie actualizata a livrarii materialelor pe santier pentru includerea in certificatul de plata al antreprenorului
- Pregateste si urmareste modificarile si lucrarile in regie
- Verifica Certificatele de plata ale antreprenorilor si se asigura ca documentele solicitate sunt ataate
- Asista in pregatirea situatiei contabile finale
- Tine un registru al propunerilor pentru modificare si al ordinelor de modificare aprobate
- Pastreaza o situatie actualizata a stadiului listei de cantitati care sa arate cantitatile initiale, luna curenta si costuri si cantitati totale cumulate si costuri
- Mentinerea unui registru privind masuratorile pentru lucrarile executate

DESCRIEREA FIRMEI

Companie ce activeaza in domeniul constructiilor