Inginer Ofertare Construcţii Civile şi Industriale

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeazã documentele şi datele de intrare (cererea de ofertã, proiectul, caietele de sarcini etc);
- Formuleazã şi înainteaza cãtre responsabilul de ofertã – dupã caz - cereri de clarificare privitoare la lucrarea ce urmeazã a fi ofertatã;
- Colaboreazã cu departamentul de achiziţii în vederea obţinerii celor mai bune preţuri de servicii, materiale şi echipamente pentru a le introduce în ofertã şi construieşte o bazã de date pe care o actualizeazã permanent;
- Stabileşte împreunã cu şeful de departament modul de întocmire şi forma de prezentare a ofertei financiare şi participã la întocmirea ofertei tehnice;
- În baza costurilor estimate şi a închiderii aprobate întocmeşte planul de business în formã sumarã, P&L şi CF în formatele primite de la Financiar;
- Elaboreazã situaţii de lucrãri spre decontare pentru proiectele în derulare.

CERINTE

- Studii superioare profil tehnic: Facultatea de construcţii civile şi industriale;
- Experienţã minim 5 ani în ofertare lucrãri construcţii civile şi industriale;
- Cunoştinţe bune în utilizare program devize Windev, MS Office (Word, Excel);
- Bune abilitãţi de comunicare scrisã şi verbalã;
- Cunoaşterea platformei publice de licitaţii SICAP;
- Cunoaşterea pieţei furnizorilor de materiale de construcţii;
- Cunoaşterea nivelului pieţei muncii ( preţuri manoperã ) în construcţii;
- Cunoştinţe de limba englezã;
- Abilitãţi de lucru în echipã.

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masã;
- Asigurare de viatã şi de sãnãtate;
- Abonament clinicã privatã de sãnãtate.