INGINER OFERTARE/ACHIZITII, DEVIZIER, Departament TEHNIC-OFERTARE

SC LAURENTIU H SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoasterea criteriilor de eligibilitate si intocmirea documentelor de calificare;
- Intocmirea documentatiei tehnico economice in vederea participarii la licitatii, a normelor si normativelor in vigoare (intocmirea propunerilor tehnice si financiare pentru licitatii);
- Intocmeste oferte pe baza cererilor de oferta primite de la Beneficiar (studiaza proiectelele si documentatia transmisa de proiectanti, verifica si intocmeste antemasuratori, etc.);
- Studiaza documentatia de executie si caietele de sarcini in vederea cunoasterii cerintelor pe care trebuie sa le indeplineasca oferta si a depistarii eventualelor omisiuni, erori, neconcordante; solicita clarificari acolo unde este cazul;
- Intocmeste devizele, calculatiile de pret, elaborand oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite;
- Raspunde solicitarilor beneficiarului in vederea transmiterii clarificarilor pentru oferta predata catre acesta;
- Intocmeste documentatia complete pentru participarea la licitatii publice,etc.

CERINTE

- Absolvent: Facultatea de Constructii-Specializarea Constructii Civile, Universitatea Tehnica (Constructii Civile,Industriale sau Hidrotehnice) sau Studii Economice (ASE);
- Familiarizat cu programe de deviz - eDevize, Doclib sau similar;
- Cunostinte PC - MS Office (word, excell, powerpoint), AutoCad,Project Management;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Experienta in executie sau ofertare, cunostinte avansate de limba engleza prezinta un avantaj;
- Permis de conducere cat. B, reprezinta un avantaj;
- Persoana flexibila, rabdatoare, atenta la detalii, organizata si cu viteza mare de reactie;
- Abilitati de negociere.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Plan de stimulare corespunzator performantelor personale si ale organizatiei;
- Mediu de lucru placut,echipa tanara, dinamica;
- Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de constructii infiintata in anul 1992.