Inginer Ofertare

PLEXIROM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza cererea de oferta din punct de vedere tehnic, economic si comercial impreuna cu echipa de vanzari;
Elaboreaza si sustine ofertele din punct de vedere tehnic si comercial;
Colaboreaza cu echipa de vanzari si participa la discutii tehnico-economice cu beneficiarul in vederea intocmirii unei oferte cat mai corecte;
Urmareste respectarea proiectului intocmit din punct de vedere tehnic: detalii de executie, planuri, etc
Analizează documentațiile tehnice, solicită oferte de preț, intocmește cerere de ofertă, analizează prețurile furnizorilor
Colaborează cu furnizorii in vederea obținerii celor mai bune prețuri pentru servicii, materiale și echipamente
Negociază contractele cu furnizorii, subcontractorii si gestionează relația cu aceștia

CERINTE

Pentru intarirea echipei noastre cautam un coleg nou care sa preia urmatoarele atributii:

Licentiat in inginerie
Experienta in utilizarea programelor: AutoCad si Ms Office
Bune abilitati de comunicare si relationare, verbal si in scris
Persoana creativa, activa, bine organizata, orientata catre lucrul in echipa si catre rezultate finale
Seriozitate, responsabilitate, dinamism si initiativa

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Contract pe periodă nedeterminată

Creata in 1995 compania Plexirom, este o societate franceza instalata la Bucuresti, Romania care s-a impus ca lider european in produse acrilice.