Inginer ofertare

SUPRABLAST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Întocmirea de oferte tehnico-comerciale pentru echipamente de pregatire a suprafetelor, piese de schimb pentru acestea, servicii;
Realizarea de oferte în conformitate cu necesităţile şi cerinţele specifice ale clienţilor;
Consilierea clienţilor în alegerea solutiilor optime;
Propunerea de noi soluţii şi îmbunătăţirea ofertelor lucrate;
Oferirea de suport tehnic clientilor care solicita aceasta, suport bazat pe avantajele tehnice competitive ale echipamentelor;
Oferirea de suport tehnic inginerilor de vânzări,
Răspunde solicitărilor/problemelor venite din partea managerilor de zona din tara cu privire la echipamentele din portofoliu;
Urmărirea stadiului ofertelor întocmite în vederea contractării;
Urmărirea derulării contractuale;
Solicitarea de rapoarte de activitate de la inginerii de vanzari si prezentarea acestora către superiorul direct.

CERINTE

Studii superioare tehnice - absolvent facultate cu profil mecanic, electromecanic, utilaj tehnologic, instalaţii;
Experienţa pe o poziţie similară de cel puţin 3 ani constituie un avantaj;
Limba engleză nivel conversaţional / mediu;
Carnet de conducere, categ B;
Cunostinţe operare PC- MS Office;
Persoană organizată, motivată şi orientată către client;
Orientat către obţinerea de rezultate, cu iniţiativă şi responsabil.

BENEFICII OFERITE

tichete de masa
tichete cadou

Firma noastra activează în domeniul pregătirii suprafetelor pentru piese si componente industriale.
Suntem furnizor pentru instalații de sablare, instalații de vibrofinisare, echipamente de vopsire, instalații de filtrare a aerului si a apei, precum si materiale tehnologice si piese de schimb pentru acestea, service.