Inginer Ofertare

SC ADMA GRUP AG SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati

- Intocmeste ofertele tehnico –economice, conform specificatiilor, pentru executia lucrarilor de constructii si arhitectura;
- Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini etc);
- Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor (realizeaza antemasuratori);
- Transmite catre beneficiar - in cazul in care este necesar - adrese de cerere de clarificare cu privire la lucrarea ce urmeaza a fi ofertata;
- Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati, etc;
-Mentine legatura cu furnizorii de echipamente si servicii;

-Sustine activitatile de aprovizionare;
- Intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite de la responsabilul de departament;
- Intocmeste cereri de oferta pentru materiale,echipamente si lucrari in subantrepriza si le compara cu ofertele intocmite intern;
- Analizeaza, selecteaza si negociaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari;
- Realizeaza grafice de executie, analize de pret, cash-flow;
- Incadreaza articolele de deviz si cantitatile acestora in programe specializate (Charisma CM2, Primavera, Auto-Cad), acolo unde este cazul;
- Colaboreaza cu departamentul Comercial pentru a introduce in oferta cele mai bune preturi de materiale si echipamente;
- Participa la detalierea anexelor tehnice ale contractelor semnate si asigura suport tehnic la desemnarea subcontractantilor de specialitate;
- Intocmeste bugetele de executie;
-Colaboreaza cu toate departamentele companiei pentru realizarea activitatii;

CERINTE

Cerinte:

- Absolvent Facultate Constructii (CCIA);
- Experienta minim 3 ani in domeniul constructiilor civile si industriale (proiectare, ofertare);
- Cunostinte specifice privind procesul de executie a lucrarilor de constructii si finisaje;
- Cunostinte bune Microsoft Office (Excel, Word);
- Experienta in utilizarea aplicatiei Auto CAD;
- Cunostinte program intocmire devize (Charisma CM2 si primavera) constituie un avantaj;
- Limba engleza constituie un avantaj;
- Capacitate de a urmari si controla eficient mai multe probleme simultan;
- Capacitate de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
- Foarte buna capacitate de planificare, organizare si sinteza;
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Rigurozitate si atentia pentru detalii.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Salariu motivant
- Stabilitate
- Spaţiu de lucru modern şi plăcut
- Telefon

ADMA Grup este o companie romaneasca, cu capital integral privat, infiintata in anul 2004. Din initiativa unei echipe tinere de a se lansa pe o piata a constructiilor deja sufocata de pseudocompanii de constructii, ADMA a reusit sa se detaseze prin cele trei elemente care reprezinta atat convingerea, cat si obiectivele initiatorilor sai: LEARN, PERFORM, GROW.

Astfel, inca de la infiintare, prin dorinta continua de autodepasire, liderii companiei au impus atat un ritm alert al derularii activitatii si al adoptarii noului in activitate, cat si o atentie maxima acordata cerintelor beneficiarilor si detaliilor in executia unor lucrari de inalt nivel calitativ.
Prin respectarea termenelor trasate, cu respect fata de munca bine facuta si fata de angajati, intr-o perioada foarte scurta si in conditiile unei piete a constructiilor incercata de problemele economice actuale, compania se poate bucura de colaborari de succes si de proiecte importante finalizate.