inginer ofertare

VLAD PROMTEH srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

realizeaza analiza cererii de oferta conform proiect sau documentatie pentru executie ; verifica documentatia – daca este sau nu completa (piese scrise, piese desenate);
analizeaza si verifica din punct de vedere tehnic proiectul cu privire la tehnologia de executie, folosirea materialelor noi performante si uzuale, etc. ;
face propuneri de schimbare, daca e cazul, a solutiilor tehnice – adaptabile specificului firmei;
emite cereri de oferte catre furnizorii de materiale, echipamente, etc ;
emite cereri de oferte catre subantreprenori de specialitate – privind executia unor lucrari intocmire analiza comparativa intre ofertele primite
obtine informatii relevante pentru a se emite oferta, pentru situatii de cereri de oferta incomplete ;
verificarea cantitatilor prescrise de proiectant
tine legatura cu proiectantul lucrarii in vederea obtinerii de informatii scrise si/sau telefonice privind suplimentarea acestora, daca e cazul, discutarea eventualelor solutii tehnice;
intocmeste normele locale si/sau face analiza de pret pe materiale, manopera, utilaj, transport si/sau incadrarea acestora in norme de deviz;
intocmeste “Lista cantitatilor de lucrari” – centralizator pe investitie
intocmeste calculul cost de santier ;
intocmeste dosarul ofertei conform cererii de oferta , inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, etc.;
asigura asistenta reprezentantului societatii in vederea participarii la licitatie, atat pentru discutii tehnice si/sau financiare

CERINTE

Studii superioare tehnice
2.Cel putin 5 ani experienta intr-o pozitie similara
3.Abilitati foarte bune de lucru pe computer
4.Capacitate organizatorica, spirit de echipa, atentie distributiva, capacitate de analiza si sinteza, capacitate decizionala si operationala

BENEFICII OFERITE

decontare transport
asigurare medicala privata

Fondata de catre unul dintre cei mai reprezentativi specialisti din domeniul constructiilor, compania PROMTEH ofera clientilor sai mai mult decat instalatii. Ofera cea mai inalta expertiza in derularea unor proiecte complexe, consultanta in alegerea celor mai bune echipamente, experinta in executii de inalta clasa. Succesul si cresterea PROMTEH au fost construite pe o fundatie de incredere - in calitatea produselor si serviciilor pe care le oferim, in daruirea oamenilor cu care lucram, in modurile prin care contribuim la binele comunitatii. Strategia noastra de afacere este centrata pe client si functionalitate. Angajamentul nostru de a fi o organizatie responsabila fata de comunitate influenteaza fiecare aspect al afacerii noastre. In mod consecvent urmarim standardele de etica si corectitudine, fie ca livram produse si servicii clientilor nostri, ca dezvoltam relatii de succes cu partenerii nostri sau sprijinim dezvoltarea profesionala si personala a angajatilor nostri.