INGINER OFERTARE- Departament Licitatii

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Analiza documentatiei de atribuire (caiete de sarcini, memorii, planse etc.) in vederea participarii la licitatii publice
 Realizarea de evaluari financiare a lucrarilor pe baza documentatiei puse la dispozitie
 Interpretarea corecta a datelor furnizate de listele de cantitati si corelarea acestora cu proiectul
 Intocmirea ofertei tehnice in vederea participarii la licitatii conform cerintelor din fisa de date (memoriu tehnic, planul calitatii, plan de mediu, grafic fizic, grafic valoric, alocare de resurse etc.)
 Cunoasterea reglementarilor legislative, a normelor si normativelor in vigoare aplicabile domeniului constructii/infrastructura
 Cunoasterea legislatiei privind achizitiile publice
 Cunoasterea tehnologiilor specifice pentru activitati de constructii si infrastructura
 Intocmirea ofertei financiare si a devizelor oferta pentru participarea la licitatiile publice, inclusiv incadrarea in articole de deviz
 Solicitarea de oferte de pret de la furnizorii de materiale pentru materialele incluse in devizele oferta
 Realizarea de clarificari la documentatia de atribuire
 Includerii modificarilor ce apar in documentatie ca urmare a clarificarilor publicate
 Pregatirea de raspunsuri la solicitarile autoritatii contractante
 Mentinerea unor bune relatii cu proiectantii, partenerii, beneficiarii

CERINTE

 Absolvent studii superioare tehnice - Constructii/Instalatii/CFDP/Hidrotehnica etc.
 Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara
 Cunostinte PC – MS Office, management proiect – de preferat MS Project, programe devize – de preferat WINDEV, programe proiectare
 Persoana serioasa, flexibila, cu simtul datoriei si al responsabilitatii, spirit de echipa
 Capacitate de analiza si sinteza
 Capacitate de a urmari si lucra eficient la mai multe proiecte simultan
 Capacitate de planificare si organizare a activitatii in vederea respectarii termenelor limita
 Rigurozitate si atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

Perioada de proba 3 luni
Mediu de lucru tanar si dinamic
Posibilitate de afirmare
Pachet salarial atractiv in functie de performante