Inginer junior - SCADA industrial

Automation Software Lab

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Dezvoltarea si modificarea programelor SCADA pentru urmarirea proceselor de asamblare in conformitate cu cerintele si standardele clientului;
-Instalarea si implementarea pe utilaje industriale a programelor si a modificarilor;
-Debugging-ul programelor SCADA;
-Gestionarea si organizarea versiunilor software ale programelor SCADA;
-Pastrarea legaturii permanente cu departamentele Software ale clientilor pentru asistenta si consultanta cat si cu departamentele Engineering pentru implementari si schimbari de proces.

CERINTE

Cerinte tehnice

-Studii superioare in domeniu: Facultatile de Automatica, Electronica sau Electrotehnica;
-Experienta practica minim 1 an de preferat in domeniul automatizarilor industriale;
-Experienta si cunostinte teoretice si practice in programarea Labview;
-Cunostinte baze de date, in particular SQL Server;
-Constituie un avantaj cunostintele de programare in limbaje de nivel inalt (C#);
-Constituie un avantaj cunostintele de programare a sistemelor industriale:
PLC (Cunoasterea Siemens Simatic Step7 constituie un avantaj net);
HMI (WinCC Flexible, ProFace etc.);
Sisteme specifice - Vision Control Systems, Safety Controllers etc.

Aptitudini si Cerinte comportamentale

-Cunoasterea limbii engleze;
-Cunoasterea limbii italiene constituie un avantaj;
-Lucru in echipa;
-Dinamism, eficienta si buna organizare;
-Rezistenta la stres;
-Disponibilitate la program prelungit;
-Disponibilitate pentru calatorii in strainatate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant ce se va negocia in urma interviului

-Firma specializata in dezvoltarea si implementarea software PLC si SCADA pentru sisteme si linii industriale avansate de asamblare si testare.
-Firma noastra ofera servicii catre cilenti de top din industria auto.