Inginer junior

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza desenele de ansamblu de tehnologie (sub indrumarea unui inginer senior)
Elaboreaza detalii de executie: mecanice
Intocmeste extrase de materiale
Intocmieste documentatii tehnice

CERINTE

Postul este pentru IMSAT CEPROCIM ENGINEERING, se subordoneaza Sefului Departamentului Proiectare si nu are persoane in subordine.
Studii:superioare finalizate în domeniul mecanic,chimie(industria silicatilor, utilaj tehnologic
Cunoasterea notiunilor de termodinamica, transfer de caldura si masa, dinamica fluidelor
Limbi straine: engleza avansat (obligatoriu), franceza reprezinta avantaj
Fara experienta
Expert în operare PC (Pachetul Office, Outlook),
Foarte buna cunoastere a ACAD 2D si 3D.
Cunoasterea INVENTOR constituie un plus.
Capacitate de invatare, înţelegere foarte bună, abilităţi de comunicare excelente.
Atenţie şi viteză de reacţie foarte bune, perspicacitate, conştiinciozitate. Spirit de iniţiativă excelent – capacitate mare de a iniţia acţiunii proprii.
Capacitate excelentă de adaptare la condiţiile de muncă, maturitate, fermitate, onestitate, inteligenţă şi fler.

BENEFICII OFERITE

Se ofera mediu de lucru profesionist, posibilitati de dezvoltare a carierei, salariu atractiv, bonuri de masa, prime.

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale