Inginer IT

Electrica Soluziona S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Administrarea, configurarea și asigurarea suportului tehnic pentru echipamentele bazate pe sisteme Windows/Linux din punct de vedere HW și SW;
• Administrare şi optimizare servere aplicații Java (Tomcat/Weblogic/etc);
• Utilizarea și configurarea sistemelor de monitorizare, planificare intervenții proactive asupra sistemelor IT;
• Asigurarea capacității și performanţelor sistemelor IT conform specificațiilor;
• Colaborarea cu dezvoltatorii de aplicații în vederea asigurării funcționării continue;
• Event Management (analiza evenimente, alerte și log-uri).

CERINTE

• Absolvent al unei facultăţi de profil (IT);
• Experiența in administrare si configurare Windows/Linux servere cel puțin 2 ani;
• Baze de date, Networking - prezintă un avantaj;
• Cunoașterea și înțelegerea de aplicații de rețea, servere web, servere de e-mail, firewall-uri, baze de date, partajări de fișiere și servere de backup;
• Spirit de echipă şi capacitate de lucru independent;
• Capacitate de învăţare şi implementare rapidă de noi tehnologii;
• Abilitate în rezolvarea rapidă a problemelor;
• Acuratețe si consecventa in lucru.
• Cunoaşterea limbii engleze.
Reprezintă avantaj:
• Certificări profesionale
• Experiența anterioară in administrare Windows/Linux servere, etc

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv
• Oportunităţi de dezvoltare profesională
• Alte facilităţi: asistenţă medicală privată, bonuri de masă.

Electrica Soluziona S.A. este o societate mixtă româno-spaniolă, parte a INDRA SISTEMAS. Indra este o companie globală în domeniul tehnologiei, inovației și talentului, lider pe piața soluțiilor și serviciilor pentru sectoarele Transport și Trafic, Energie și Industrie, Administrație Publică și Sănătate, Finanțe, Asigurări, Securitate și Apărare,Telecomunicații și Media. Compania oferă soluții in-house unice și servicii tehnologice avansate și cu o valoare adăugată ridicată, care permit clienților săi să-și rezolve problemele cele mai critice și să-și îmbunătățească procesele, eficiența și profitabilitatea.