Inginer instalatii termice/ Frigotehnist

SC.DAAS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Responsabil cu intretinerea, reglarea, repararea, executarea de manevre, montarea si controlul echipamentelor instalatiilor frigorifice (hidraulica si automatizare)
• Diagnosticarea si remedierea deficienţelor de funcţionare ale echipamentelor instalaţiei frigorifice şi propune măsuri specifice pentru remedierea acestora
• Diagnosticarea si remedierea deficientelor de functionare ale echipamentelor instalatiei de automatizare şi propune măsuri specifice pentru remedierea acestora
• Stabileşte necesarul de materiale (piese de schimb, AMC - uri şi echipamente specifice) şi se asigură de recepţionarea şi montarea lor
• Intreţinerea curentă a instalaţiei frigorifice
• Punerea/ scoaterea în si din funcţiune a instalaţiei frigorifice
• Efectuarea de montaje de echipamente in parametrii de calitate, conform cartii tehnice a utilajelor
• Raspunde de calitatea reparatiilor efectuate

CERINTE

• Studii superioare de specialitate, de preferinta in instalatii termice (sau alta specializare tehnica);
• Cunostinte tehnice in domeniul frigului comercial si industrial, pentru instalatii cu diferite tipuri de agenti frigorifici (freon, CO2, amoniac)
• Cunostinte de operare PC
• Autodidact
• Aptitudini de invatare rapida a softurilor specifice instalatiilor de automatizare a instalatiilor frigorifice (soft de calcul puteri frigorifice/componente din instalatia frigorifica, softuri de monitorizare a instalatiilor frigorifice, softuri de diagosticare a defectelor din instalatia frigorifica)
• Corectitudine, seriozitate, gandire logica, capacitate de diagnoza tehnica rapida
• Orientare catre client
• Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor la locul de munca
• Atentie la detalii si atentie distributiva
• Capacitate de a lucra in echipa
• Rezistenta la stres
• Disponibilitate de lucru pe teren
• Dezvolta in mod continuu propriile abilitati si competente
• Disponibilitate pentru interventii de urgenta in caz de avarie
• Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

• Tichete de masa & cadou
• Telefon, laptop, masina de serviciu, unelte si echipament special

Vanzare, montaj si servisare echipamente profesionale HoReCa, frig comercial si industrial, shopfitting, rafturi comerciale si industriale, mobilier