Inginer Instalatii Electrice

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanet Placement recruteaza pentru clientul sau, companie ce furnizeaza Lucrari constructii - montaj PIF pentru instalatii electrice, automatizari, comunicatii, securitate, sanitare, termice, ventilatii, climatizare, tehnologice pentru constructii civile si industriale, 2 Ingineri Instalatii Electrice.

Profilul jobului:

- Urmareste respectarea ROI de personalul din subordine;
- Intocmeste necesarele de material pentru lucrarile pe care le coordoneaza si de a le transmite sefului de santier/PM ;
- Comanda materiale conform planurilor de executie si ofertelor aprobate transmitand comanda sefului de santier care o va transmite catre departamentul Logistica;
- Urmareste executia lucrarilor conform proiectului verificat si aprobat ;
- Stabileste echipele de lucru si ordinea de executie a lucrarilor, urmarind respectarea sarcinilor transmise;
- Verifica trasarea lucrarilor conform desenelor de executie, orice modificare a pozitiei verificand daca a fost notata in plan pentru a fi transmisa proiectantului pentru inglobarea in planurile “as build”;
- Verifica zilnic si sa intocmeste pontajul personalului aflat in subordinea sa, primind de la seful de echipa prezenta;
- Colaboreza cu seful de santier si echipa de proiect pentru a realiza graficul de executie;
- Realizeaza coordonarea cu alte tipuri de instalatii si anume HVAC, sanitare, IE-curenti slabi ;
- Verifica respectarea normelor de protectie a muncii de personalul din subordine, propunand masuri in cazul in care se constata abateri;
- Execute numai lucrarile care sunt prezentate intr-un plan semnat de proiectant si verificat de persone avizate (verificatori de proiecte);
- Are obligatia sa respecte programul de lucru din santier, verificand totodata si respectarea de catre personalul din subordine a programului de lucru;
- Intocmeste saptamanal un raport de activitate pt realizarile din perioada respectiva. Raportul va fi pus la dispozitia sefului sau ierarhic;
- Obligatia sa participe la punerea in functiune a instalatiilor executate de echipa pe care o coordoneaza asigurand conditiile pentru finalizarea acestora;
- Urmareste si asigura incadrarea lucrarilor coordonate in graficul de executie, luand masuri de corectie daca sesizeaza abateri fata de grafic la solicitarea sefului erarhic face evaluarea personalului din subordine ;
- Urmareste calitatea executiei lucrarilor pe care le coordoneaza, folosirea corecta a sculelor, echipamentelor si utilajelor ;
- Obligatia de a semnala sefului ierarhic toate neconcordantele constatate intre diferitele documente ale proiectului in decurs de maxim 7 zile de la primirea documentelor;
- Semnaleaza sefului ierarhic neconformitatile constatate intre proiectul primit si normative in decurs de maxim 7 zile de la primirea documentelor;
- Transmite catre seful ierarhic problemele care trebuie solutionate de catre celelalte firme executante , de proiectanti, de beneficiar, sau orice alta entitate care are sarcini in proiect;
- Participa si prezinta rapoartele solictate de seful sau ierarhic la sedintele de proiect la care este convocat.

CERINTE

- Experienta de mimim 3-4 ani intr-o pozitie similara ;
- Absolvent de Studii Superioare Tehnice ;
- Nivel avansat in ceea ce priveste limba Engleza, limba Germana reprezinta un avantaj;
- Disponibilitate la deplasari;
- Abilitati pentru lucru in echipa;
- Competente de coordonare si planificare.

Toti candidatii care corespund cerintelor de mai sus sunt invitati sa aplice online. Vor fi contactati doar candidatii care corespund profilului in maxim 3 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro