INGINER INSTALATII CURENTI SLABI

NEOTRONIX MANAGEMENT TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la vizite tehnice impreuna cu reprezentantii clientului (si/sau alti subcontractori) pentru stabilirea solutiilor de amplasare a echipamentelor;
- analizeaza datele tehnice primite de la client si/sau alti subcontractori;
- asigura eficienta activitatilor din subordine, raspunzand atat pentru distribuirea sarcinilor si responsabilitatilor personalului din subordine, cat si pentru corecta alocare a resurselor (umane, materiale);
- asigura desfasurarea activitatilor conform planificarilor si termenelor contractuale;
- verifica documentatia tehnica de executie si informeaza Directorul Tehnic in cazul in care documentatia este incompleta sau trebuie modificata;
- asigura implementarea solutiilor optime din punct de vedere tehnic si economic;
- asigura transmiterea documentatiei echipelor de lucru si clientului;
- verifica prin sondaj calitatea materialelor/ produselor aprovizionate;
- coordoneaza executia lucrarilor de trasee si cablare, furnizarea echipamentelor specifice, montajul si instalarea acestora, conform proiectului aprobat de beneficiar;
- instaleaza aparatura primita conform specificatiilor tehnice ale acestora pentru asigurarea functiunilor proiectate;
- supravegheaza executia lucrarilor astfel incat sa fie in conformitate cu standardele de calitate si reglementarile in vigoare;
- urmareste graficul de realizare al lucrarilor, il revizuieste atunci cand e cazul si sesizeaza managementul in cazul intarzierilor, pentru luarea unor masuri;
- transmite managementului periodic stadiile fizice realizate per lucrare;
- coordoneaza punerea in functiune a instalatiilor, proba de anduranta de 72 de ore, instruirea personalului beneficiarului si predarea manualelor de utilizare;
- intocmeste documentatiile de receptie, din care pastreaza un exemplar si un exemplar il difuzeaza clientului;
- raspunde de predarea obiectivului finalizat la beneficiar, dupa incheierea lucrarii;
- pregateste receptia obiectivului finalizat, si participarea la receptie;
- asigura desfasurarea activitatilor conform planificărilor şi termenelor contractuale;
- asigură arhivarea periodica a documentatiilor elaborate pe hartie;
- respectă documentele Sistemului de Management Integrat.

CERINTE

- studii superioare;
- bune abilitati tehnice;
- experienta profesionala pe un post similar minim 3 ani;
- experienta in lucrari medii si mari;
- experienta in executarea sistemelor de control acces, TVCI, semnalizare incendii, avertizare efractie, CATV, etc.;
- permis auto categoria B reprezinta un avantaj;
- persoana energica, gandire pozitiva, caracterizata de amabilitate si eficienta;
- abilitati de comunicare, prezentare, relationare;
- spirit de initiativa, orientare spre rezultat;
- puternica orientare pro-client.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Training si certificari de specialitate;
- Mediu de lucru stimulant si posibilitatea dezvoltarii profesionale.

Cu o experienta de peste 20 de ani in domeniu si avand la baza un actionariat 100% romanesc, Compania Neotronix se pozitioneaza printre jucatorii de top in domeniul curentilor slabi si medii precum si al controlului centralizat al cladirilor (BMS), fiind printre putinii integratori ce pot oferi o gama completa de servicii.