Inginer Instalari

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

VA RUGAM INSISTENT SA CITITI CU ATENTIE ACEST ANUNT INAINTE DE A APLICA!

Responsabilitati:
-DEZVOLTA, PASTREAZA SI PROMOVEAZA IMAGINEA COMPANIEI OFERIND CALITATE TOTALA IN TOT CEEA CE COMUNICA SI EXECUTA;
- Instalare si configurare echipamente audio-video, IT si securitate;
- Configureaza si participa activ la dezvoltarea configuratiile tehnice pentru solutiile dorite de clienti companiei;
- Oferta suport tehnic departamentului SALES pentru sustinerea vanzarilor si a calitatii totale, inclusiv vizite client;
- Oferta suport tehnic telefonic si onsite clientilor companiei;
- Asigura interventii in service garantie si postgarantie pentru lucrarile excutate de companie;
- Asigura intervenii in service pentru echipamentele aflate in serviceul companiei;
- Intocmeste documentatia de proiect, memoriile tehnice si documentele necesare finalizarii proiectelor ;
- Intocmirea si respectarea documentelor de gestiune a produselor si accesoriilor aflate in custodia sa;
- Raspunde de integritatea echipamentelor aflata in folosinta sa;
- Se adreseze clientilor in mod respectuos si sa aibe o atitudine corespunzatoare;
- ASIGURAREA CELUI MAI INALT NIVEL DE CALITATE MUNCII PRESTATE.

CERINTE

Cerinte generale:
- PERSOANA FOARTE BINE ORGANIZATA SI METICULOASA;
- Absolvent studii inalte cu profil tehnic (electrica, instalatii);
- Experienta in domeniu similar sau conex minim 2 ani;
- Cunostiinte minim nivel BINE pentru limba engleza;
- Cunostiinte temeinice de Microsoft Office, Microsoft Outlook, Autocad, Visio, Adobe Illustrator, alte programe specifice activitatii prestate;
- Experienta in lucrul cu echipamente AV si IT, control si securitate, echipamente educationale, notiuni de baza;
- Notiuni de baza in lucrul cu instalatii de alimentare cu energie electrica;
- Experienta in lucrari de retelistica – cablare structurata, conectare, medii de transmisie, etc.;
- Disponibilitate la deplasari si program prelungit cand este nevoie;
- Seriozitate, loialitate, bun simt, fara cazier judiciar, ingrijire personala exemplara;
- Responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activităţi;
- Dinamism, bune abilităţi de comunicare şi relaţionare la orice nivel;
- Cunostiinte minime de lb. Engleza;
- Persoana cu atitudine pozitiva;
- Permis de conducere categoria B, valid si cu istoric curat;
- Disponibil pentru program prelungit;
- Rezistenta la stres privind predarea la termen a sarcinilor de serviciu si lucrul la mai multe proiecte in paralel.

Cerinte specifice:
- Microsoft Office, Microsoft Outlook, Autocad, Visio, Adobe Illustrator, etc;
- Cunostiinte tehnice temeinice din domeniu AV: videoproiectoare, solutii de control, protocoale de comunicare, medii de trasmisie, Videoconferinta, Solutii audio, etc;
- Folosirea echipamentelor tehnice de genul: statie de lipit, cleste sertizat, alte echipamente necesare participarii in mod active la finalizarea proiectelor, etc;
- Cunostiinte temeinice despre instalarea drivere sau aplicatii conexe echipamentelor, troubleshooting;
- Cunostiinte BUNE si Foarte BUNE de limba engleza pentru intelegerea documentatiilor;
- Cunostiite BUNE despre aplicatii informatice.

BENEFICII OFERITE

Detalii:
Tel.: 021.310.48.00 / 0728.063.417
E-mail: info@oferimdemunca.ro
Website: www.oferimdemunca.ro

Personal Services Group este una dintre firmele cele mai importante în domeniul leasingului de personal si al recrutarii de personal din Ungaria. In Romania, suntem o companie aflata intr-o crestere dinamica care se datoreaza faptului ca intotdeauna punem pe primul loc satisfacerea dorintelor clientilor nostri in ceea ce priveste calitatea serviciilor noastre, promptitudinea si rigurozitatea implementarii proiectelor.